ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скандальний свинокомплекс на Полтавщині заявляє про рейдерське захоплення

"Сільські традиції" мають всі документи, які підтверджують безпеку своєї роботи
Depo.
3 вересня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Скандальний свинокомплекс на Полтавщині заявляє про рейдерське захоплення
Скандальний свинокомплекс на Полтавщині заявляє про рейдерське захоплення

ТОВ "Сільські традиції" (Полтавська обл.) заявляє про блокування роботи свого свинокомплексу в смт Білики місцевими жителями з метою можливості в майбутньому рейдерського захоплення, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами заступника директора компанії Романа Калатур, людям дають вказівки - вони починають блокувати. Під свинокомплексом збирається максимум 150 чоловік, вони отримують 200 грн за зміну мітингу. Люди під свинокомплексом дають можливість лімітовано завозити корми на підприємство.

Він також додав, що жоден з членів екологічної обласної комісії на підприємстві не був і не вимірював екологічну безпеку свинокомплексу.

Він вважає, що це одна з форм рейдерського захоплення: спочатку їх поставили на коліна, а потім за копійки купити. Вони зверталися і до губернатора, Мінагропроду, Генпрокуратури, їхні збитки за кілька днів блокади становлять 500 тис. грн.

За його інформацією, компанія реалізує проект щодо вдосконалення очисних споруд на підприємстві вартістю 6 млн грн. На його завершення потрібно ще один місяць.

Зараз на підприємстві знаходиться близько 35 тис. свиней.

Віце-президент Асоціації свинарів України Оксана Юрченко повідомила, що випадків невдоволення місцевого населення роботою тваринницьких комплексів досить багато.

Причина таких конфліктів, перш за все, в недосконалості певних регуляторних норм, написаних ще в радянські часи. Приміром, санітарно-захисні зони (відстань від ферми до найближчого населеного пункту) в усьому світі визначаються здатністю підприємства мінімізувати негативний вплив виробництва на навколишнє середовище за допомогою сучасних технологій, а не кількістю поголів'я.

На її думку, в ситуаціях, коли є скарги від населення на сусідній комплекс, перш ніж робити висновок, повинна бути проведена незалежна ґрунтовна перевірка. Рішення про припинення функціонування підприємства не можна приймати тільки на підставі нічим не підтверджених заяв.

Юрченко додала, що "Сільські традиції" мають всі документи, які підтверджують безпеку своєї роботи.

За словами експерта, зараз при Мінекології існує робоча група, яка намагається вдосконалити методику визначення викидів тваринницькими підприємствами в навколишнє середовище.

Як повідомлялося, жителі смт Білики блокують роботу свинокомплексу "Сільських традицій", звинувачуючи компанію в порушенні екологічних норм.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на