Солодка осінь: ТОП-5 витончених, але простих десертів з сезонних ягід та фруктів

З приходом осені на городах господинь та полицях магазинів з'являються продукти, з яких можна приготувати неймовірного смаку страви за мінімум часу та зусиль

Солодка осінь: ТОП-5 витончених, але про…

Осінь – найжаданіша пора року для будь-якої господині. Вона дарує щедрі врожаї, багаті вітамінами та органічними кислотами, які є невід'ємною частиною здоров'я та краси. Особливо актуальною з настанням холодів є запашна гаряча випічка з сезонних фруктів під філіжанку кави або зігріваючого чаю.

Depo.Полтава пропонує ТОП-5 простих у приготуванні, проте надзвичайно витончених рецептів у "скарбничку" господинь, які стануть гідною окрасою осіннього столу.

Гранатово-грушевий сорбет

Восени на полицях магазину з'являються перші стиглі та соковиті гранати, якими зазвичай смакують у "сирому" вигляді, додають у салати або ж варять запашні компоти та узвари. Гранат багатий вітамінами А, С і Е, залізом, органічними кислотами. До того ж, він корисний для роботи шлунку, нирок, підвищує гемоглобін та допомагає уникнути захворювань серця.

З додаванням соку цієї вітамінної бомби можна приготувати багато витончених страв, а особливо у поєднанні з іншими сезонними фруктами. Для приготування гранатово-грушевого сорбету знадобляться такі продукти:

- груша (почищена і розрізана навпіл) - 2 шт.;
- гранатовий сік - 4 склянки;
- грушевий нектар - 1/3 склянки;
- цукор - 1/2 склянки;
- лимонний сік - 1 ст. л.

Для початку у великому сотейнику слід змішати груші, гранатовий сік, грушевий нектар і цукор. Помішуючи довести суміш до кипіння, зменшити вогонь і варити ще близько 5 хвилин, до повного розчинення цукру і м'якого стану груші. Після цього додати лимонний сік і ще раз ретельно перемішати. Накрити сотейник кришкою і охолодити протягом 4 годин при кімнатній температурі.

Потім груші слід дістати з сотейника і скласти в контейнер, закрити кришкою і поставити в холодильник. Рідину перелити в великий контейнер і поставити в морозильну камеру і залишити на 8-12 годин.

Готовий сорбет викласти порційно в формочки для морозива і подавати з провареною раніше грушею, порізаною скибочками.

Пана-кота з хурмою

Також з настанням перших холодів у супермаркетах можна придбати чи не найпопулярніший сезонний смаколик – хурму. Цей тропічний фрукт, родом з Китаю, багатий вітамінами В, С, А, Е і РР. Також хурма є безцінним джерелом магнію, калію та фруктози. Окрім того, цей фрукт - справжній скарб для людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями та розладами шлунково-кишкового тракту.

Хурма додасть унікального тонкого смаку будь-якому салату, гармонійно поєднується з м'ясними стравами, проте найчастіше її використовують у приготуванні десертів. Для приготування панна котти з хурмою слід запастись такими інгредієнтами:

- молоко - 250 г;
- вершки (33%) - 250 г;
- желатин або агар-агар (в пластинах) - 5 шт.;
- цукор - 50 г;
- стигла та м'яка хурма - 4 шт.;
- горіхи волоські - 100 г;
- цукор - 100 г;
- вода - 2 ст. л.

Для початку слід вилити в ємність з товстим дном молоко, вершки і цукор, поставити суміш на вогонь та довести до кипіння. З хурми зробити пюре, додати желатин і розмішати. Молочно-цукрову суміш додати в пюре з хурми і збити все блендером. Розлити в креманки і поставити в холодильник на 8 годин.

Після цього приготувати карамельні пластинки – подрібнити волоські горіхи, розчинити 100 г цукру з водою в каструльці з товстим дном на повільному вогні. Як тільки цукор почне карамелізуватися, додати горіхи, вилити отриману масу на пергамент і остудити.
Подавати панна котту, прикрасивши шматочками карамелі і листочками м'яти.

Відкритий пиріг з журавлиною

Багато хто недооцінює користь цілющої осінньої ягоди, яку у народі називають "кислим лікарем". Корисні властивості журавлини відомі ще з даніх-давен, наші предки використовували її для лікування цинги і кашлю, а соком ягоди змащували рани. Окрім того, журавлина зміцнює імунітет і рятує від застуди, корисна для серцево-судинної системи, є дієвим сечогінним і тонізуючим організм засобом.

Кислинка журавлини додасть пікантного смаку будь-якій страві, а у десертах ця ягода розкривається по-новому. Господині часто використовують її для випічки як у свіжому, так і у замороженому вигляді. Аби приготувати відкритий пиріг з журавлиною, слід запастись такими продуктами:

- борошно – 0,4 кг;
- яйця – 10 шт.;
- вершкове масло – 0,2 кг;
- сметана – 120 г;
- цукор – 0,3 кг;
- вода – 240 мл;
- молоко – 2 ст. л.;
- журавлина – 0,5 кг.

В першу чергу треба перемішати просіяне борошно з розтопленим маслом і 0,1 кг цукру. Додати пару яєць і молока. Після цього – замісити тісто та викласти його у форму, проколоти у кількох місцях та прибрати "відпочити" в холодильник на півгодини.

Ягоди залити окропом і зробити пюре, додати 200 г цукру і почекати, поки він розтане. 8 яєць збити зі сметаноюі додати в крем.

Готове тісто покласти у розігріту духову шафу і випікати протягом 15 хвилин, після чого викласти начинку, трохи зменшити температуру та готувати ще близько 40 хвилин.

Гарбузовий чізкейк

Одним з найжаданіших сезонних осінніх смаколиків є гарбуз. Солодкий, запашний овоч багатий на вітаміни С, В, В2, РР, а також каротин, білок, клітковину та мінеральні речовини. "Фішкою" гарбуза є його здатність "чистити" організм від шлаків, токсинів та холестерину, він чудово виводить зайву рідину та покращує роботу кишечника. Регулярне вживання гарбуза допоможе уникнути отруєнь, набряків, хвороб сечовивідних шляхів, позбавить від метеоризму та подарує рівний колір обличчя і природній рум'янець.

Господині знають купу рецептів як перших, так і основних страв з гарбуза. Проте найчастіше його використовують у приготуванні випічки та десертів. Один з класичних, проте витончених рецептів – чізкейк з гарбуза. Для його приготування знадобиться:

- гарбузове пюре – 400 г;
- печиво – 250 г;
- сметана – 200 г;
- згущене молоко – 7 ст. л;
- смажений фундук – 50-60 г;
- вершкове масло – 70 г;
- цукор, шоколад, кориця і мускатний горіх за смаком.

В одній ємності треба подрібнити печиво і горіхи на дрібну крихту, туди ж додати вершкове масло (заздалегідь розм'якшене), дрібку солі і 50 г цукру. Все перетерти, доки не вийдуть крихти середнього розміру. Виклаcти їх у спеціальну скляну форму та вирівняти, щоб вийшла основа для десерту товщиною близько 7 мм, а потім прибирати в холодильник.

Далі, в окремому посуді слід збити сметану, додати згущене молоко, не перестаючи збивати. Відокремити половину маси і змішати її з підготовленим заздалегідь гарбузовим пюре, додати до неї трохи кориці і мускатного горіха.

Тоді гарбузову масу треба викласти на основу з печива, зверху намазати залишками крему зі сметани. Потім прибрати майже готовий чізкейк на 2 години в холодильник, зверху присипати шоколадною крихтою.

Сирна запіканка з інжиром

Ще одним осіннім подарунком є плід краси, здорового волосся і сяючою шкіри – інжир. Саме в цьому продукті міститься безліч жирних кислот омега-3 і омега-6, а також вітамін А, що сприяє прискоренню регенерації шкіри і відновлення тканин епітелію. Крім того, інжир багатий залізом, яке допомагає посилити кровообіг шкіри голови і прискорити зростання волосся.

Як зі свіжого, так і з сушеного плоду, можна приготувати багато страв високої кухні, не витрачаючи на це безліч часу. Один з таких кулінарних шедеврів – сирна запіканка з інжиром. Для її приготування слід запастись такими інгредієнтами:

- яйця – 4 шт;
- домашній сир– 400 г;
- манна крупа – 70 г;
- цукор – 70 г;
- мед – 70 г;
- інжир свіжий– 4 шт;
- вершкове масло – 30 г.

Інжир слід промити, обсушити і нарізати тонкими кружальцями. Творог ретельно перетерти з цукром, додати мед, ще раз перетерти, а потім по одному ввести яйця і збити їх з сирною масою. Після цього додати манну крупу та ще раз все ретельно перемішати.

Форму для випічки змастити вершковим маслом, злегка припорошити манкою, рівномірно розподілити тісто а зверху викласти кружечки інжиру і випікати у духовій шафі до золотистого кольору (хвилин 25-30).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme