ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Братання з волами, мотанки, писанки і смачні галушки. Як у Сорочинцях ярмаркували

Вчора урочисто розпочалося ярмаркове дійство у селі, оспіваному Миколою Гоголем - Великі Сорочинці
Depo.
19 серпня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Братання з волами, мотанки, писанки і смачні галушки. Як у Сорочинцях ярмаркували
На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку

Торгові ряди заповнені продукцією, на кількох сценах одночасно виступають українські народні колективи, обабіч пропонують зробити фото з волами на згадку, жіночки пригощають варениками, по території походжає костюмований Микола Гоголь, люди прибувають - традиційне щорічне ярмаркове дійство у Великих Сорочинцях розпочалося, передає кореспондент Depo.Полтава.

На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку - фото 1

Гості, мистецькі колективи та представники підприємств прибувають з різних регіонів України.

На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку - фото 1

Участь беруть понад 150 творчих колективів (до 5000 людей), які протягом шести днів співатимуть на п'яти концертних майданчиках. Серед учасників більше 30 дитячих колективів, загалом дитячий день на ярмарку - це субота.

На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку - фото 2

Що стосується експозиції, то у порівнянні з 2014 роком вона втричі ширша. Продемонструють більше 40 майстер-класів (сорочинський вергунець, полтавська галушка, гончарство, ковальство, лялька-мотанка, вишиванка, вінки зі штучних квітів, писанка), презентують традиції українського народу, зокрема обряд весілля, вночі покажуть українські кінострічки.

На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку - фото 3

Приїхали учасники з Донецької та Луганської областей - 14 творчих колективів. Ярмаркують разом з українцями представники 8 країн світу. Цьогорічний "Сорочинський ярмарок" відбувається під гаслом "Україна - єдина родина!"

Сорочинський ярмарок - острівець миру - фото 1

"Я впевнена, що там, на Далекому Сході, наша пісня чутна синам і батькам. Не всі зрозуміли, чи доречно проводити ярмарок у непростий для країни час, але зауважу, що він відбувався 200 років поспіль за винятком часів Другої світової війни. Сьогодні "Сорочинський ярмарок" - острівець миру", - наголосила директор ТОВ "Сорочинський ярмарок" Світлана Свищева.

Сорочинський ярмарок - острівець миру - фото 2

Запрошення на відкриття ярмаркового дійства надіслані президенту, прем'єр-міністру та голові Верховної Ради України, повідомляють організатори. Поки що ніхто не з'явився. Лише як приватна особа на ярмарку присутня міністр фінансів України Наталія Яресько. Вона взяла на два дні відпустку та разом з чоловіком і донькою завітала до Великих Сорочинців.

Сорочинський ярмарок - острівець миру - фото 3

Полтавську обласну владу представив голова ОДА Валерій Головко та заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.

"Приємно бачити на ярмарку представників східних та західних регіонів України. Полтавщині також є що показати серед своїх трудових здобутків. На сьогодні ми маємо потужний аграрний та промисловий сектори", - розповів Валерій Головко.

На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку - фото 7

Проте на "Сорочинському ярмарку" цьогоріч не все так хороше, як хотілося б. Відсутність представників окремих галузей негативно впливає на наповнюваність продукцією торговельних та виставкових рядів "Сорочинського ярмарку". Оскільки площа дозволяє продемонструвати всі потужності області, кожне підприємство зобов'язане представити своє виробництво, вважає Валерій Головко. До наступного року він пообіцяв докласти максимум зусиль для залагодження проблеми. Серед негативних явищ, що вплинули на виробництво, губернатор називає відсутність російського ринку, на який орієнтувалися більшість наших підприємств.

Сорочинський ярмарок - острівець миру - фото 4

Завітали на ярмарок до Великих Сорочинців і Команда Небайдужих на чолі з Митрополитом Полтавським і Кременчуцьким владикою Федором, який подякував організаторам за надану волонтерам можливість збирати кошти на потреби української армії.

Що стосується безпеки громадян на "Сорочинському ярмарку", то правоохоронці та співробітники служби ДАІ зустрічаються ледве не на кожному кроці, особливо при вході на територію дійства.

На Полтавщині відбулося відкриття Сорочинського ярмарку - фото 10

"Нами здійснено оперативні заходи з метою контролю над обстановкою та визначено діяльність працівників міліції поза територією ярмарку. В основному вони допомагають громадянам паркуватися і діставатися до ярмарку. У місцях масового скупчення народу часто губляться діти. До нас уже надійшло кілька викликів, ми зробили все необхідне, аби у максимально короткий термін знайти зниклу малечу", - зазначив начальник УМВС України в Полтавській області Олег Бех.

Попри те, що Валерій Головко ставив собі за мету подбати про безпеку учасників та відвідувачів "Сорочинського ярмарку", перший інцидент мав місце уже через кілька годин після офіційного відкриття. Затримано групу осіб, що мала великий арсенал холодної зброї. Обоє людей без жодних документів з Луганської області мали при собі не менше 30 різних ножів та кинжалів. Зброя вилучена та направлена на дослідження до НДЕКЦ при УМВС України в Полтавській області. Вирішується питання про внесення даного факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Завершився перший ярмарковий день феєричним концертом на головній сцені. Хедлайнером став відомий український гурт "DZIDZIO".

Більше цікавого читайте на Depo.Полтава.