Дворічний компроміс: В Полтаві показали, як захистити парк на Ворсклі від забудови (ФОТО)
Якщо минулоріч полтавці "билися" за зелену зону з міською владою, то цього разу райрада та комунальники прийшли на допомогу активістам
У Полтаві розпочали масштабне прибирання Прирічного парку, що в мікрорайоні Левада. Аби повиносити купи сміття, які накопичились протягом зими, до прибережної зеленої ділянки з самого ранку прийшли понад три сотні місцевих жителів.
Востаннє генеральне прибирання в парку влаштовувалося рік тому, аби привернути увагу до локації, яку міська влада хотіла віддати під забудову Льодової Арени. Полтавці виступили проти знищення зони відпочинку і взялися впорядковувати її власними зусиллями.
За словами організаторів прибирання, якщо у 2017-му за парк тривала запекла війна з владою, то цьогоріч їм неочікувано протягнули руку допомоги. До прибирання долучились представники райради і навіть комунальники, без яких виникли б проблеми з вивозом сміття, адже на це має бути відповідна ліцензія.
Підготовці до цьогорічного суботника сприяли погодні умови, а саме "запізнення" весни. Активісти встигли за тиждень оцінити обсяг задач та розпланувати подальшу роботу. Ділянку розділили на сектори, а полтавців, що взялися допомогти - на три групи з відповідними зонами відповідальності.
Після збору та сортування сміття вивезуть: вторсировину заберуть підприємці для переробки, а гілки та інші відходи – комунальники, щоб централізовано вивезти їх на полігон.
Аби не залишити небайдужих містян голодними, на суботнику організували декілька точок, де втомлені "бджілки" могли підкріпитись свіжозвареною кашею та втамувати спрагу.
Дехто з полтавців, що прийшли на прибирання, є постійним учасником подібних екологічних акцій, а є й такі, що долучилися вперше. Серед останніх – полтавка Анна Ахмат, яка мешкає у тому ж мікрорайоні Левада. Про акцію жінка дізналась з соцмереж і вирішила підтримати ініціативу, прихопивши з собою сина. Анна вважає, що подібні акції не лише допомагають зробити місто кращим, а й сприяють самоорганізації та правильному вихованню молодших поколінь.
Співорганізатор акції Юлія Городчаніна зазначила: щоб прибирання не були марними, а їх результат - короткочасним, у Прирічному парку необхідно встановити сміттєбаки та забезпечити освітлення території. А також, як варіант, треба організувати екологічні патрулі на чолі з активістами та поліцейськими.
Аби зробити парк комфортним, в майбутньому тут планують зробити розмітку для велосипедних та бігових доріжок. Також Городчаніна розповіла, що вже у травні на території прибережної зони почнуть проводити різноманітні заходи, серед яких сімейні забави, Всеукраїнські змагання з тріатлону та навіть інтелектуальні ігри на свіжому повітрі.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава