Суддя Лариса Гольник та її чоловік Ігор Гавриленко розповіли подробиці нападу
Подружжя розповіло про деталі нападу, підозри щодо замовників та роботу слідчих
Сьогодні, 30 листопада відбулася прес-конференція полтавської судді Лариси Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленко, які стали жертвами жорстокого нападу 22 листопада, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Hromadske Полтава.
Подружжя розповіло про плутанину з велосипедами, адже багато хто не зрозумів, як їм вдалося відбити транспорт у кривдників. За словами Лариси Гольник, нападники приїхали на велосипедах, але на момент скоєння злочину залишили їх осторонь. Коли зловмисники, зрозумівши, що "план" нападу провалений, намагались втекти на велосипедах, Ігор Гавриленко зіштовхнув одного з них та забрав транспорт, і кривдники тікали вже пішки.
Подружжя також зазначило, що живою Лариса Гольник залишилась тільки через швидку реакцію чоловіка, який відбив удар, адже кийки були надзвичайно важкі і два таких удари могли проломити жінці череп.
Окрім того, як виявилось, були свідки події. Чоловік спостерігав за побиттям, але не допоміг Ігорю Гавриленку затримати нападника. Свідчити теж відмовився, бо мав свої справи. Але допомогти погодились інші свідки – дві жінки. Одна з них почала дзвонити у поліцію, адже Лариса Гольник не змогла додзвонитись правоохоронцям по своїх "каналах". Тоді інформацію про допомогу опублікували у "Фейсбуці".
Першими на місце прибули журналісти, адже у поліції сталася плутанина з місцем виклику і вони приїхали до Корпусного саду. Після того очільник поліції Терела особисто зателефонував судді та перепитав, де вона знаходиться.
Для потерпілих також є очевидним, що причина нападу – не пограбування. Оскільки нападники на велосипедах легко могли зірвати з неї сумку, що висіла на плечі, та втекти. Масивні прикраси на вухах теж ніхто не чіпав.
За словами Лариси Гольник, під час злочину злочинці не промовили ані слова, а для нападу обрали ідеальне місце з поганим освітленням, адже біля дому у подружжя була можливість втекти іншими шляхами.
Щодо замовників нападу, Гольник підозрює, що це пов'язано з її антикорупційною діяльністю, незважаючи на те, що судова тяганина з мером триває вже кілька років. Говорить, наразі вона суддя без повноважень і вже більше двох років інших справ не розглядала.
Можливі замовники, за словами подружжя – це оточення мера Мамая, зокрема представник міського голови Олександр Ковжога. Гольник розповіла, що ці люди робили все, аби вона не продовжувала кар'єру судді, давали неправдиві показання.
Зокрема, напередодні нападу, 21 листопада слухалась цивільна справа у Київському райсуді Полтави. Ковжога позивався до Гольник та видання "Українська правда" про захист честі та гідності, яку, з його слів, остаточно зганьбила Гольник.
Ковжога просив стягнути 30 тисяч гривень та призначити судді психіатричну експертизу, адже звинуватив її у манії переслідування та вигадках щодо хабарництва.
На це засідання адвокат Гольник не приїхав і вона попросила перенести засідання, суд задовольнив прохання та призначив слухання на 3 січня. Тож, подружжя вважає, що таким чином Ларисі Гольник хотіли помститися за те, що вони з чоловіком домоглися початку слідства проти Ковжоги.
Наразі подружжя допомагає слідчим та сподівається, що правоохоронці розглянуть всі можливі версії щодо замовників злочину, а не зосередяться на одній.
Нагадаємо, 22 листопада, близько 17:30 у Полтаві напали на суддю Ларису Гольник та її чоловіка. За словами судді, якби чоловік не зустрів з роботи, її б вбили. Нападників було двоє, одягнені - у темне вбрання з капюшонами, обличчя прикриті.
Суддя Лариса Гольник відома своєю боротьбою з корупцією у Полтаві. Вона вела справу проти мера Полтави Олександра Мамая. Його звинувачували в незаконному виділенні земельних ділянок.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава