ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сварки, бійки і "договорняки" : Як Полтавська облрада обирала собі голову

Новообрана Полтавська облрада півмісяця перебирала кандидатами на посаду голови
Depo.
6 грудня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Сварки, бійки і "договорняки" : Як Полтавська облрада обирала собі голову
Сварки, бійки і "договорняки" : Як Полтавська облрада обирала собі голову

Головою Полтавської облради нового скликання хотіли стати вісім новообраних депутатів. Лише з четвертої спроби на третьому пленарному засіданні першої сесії облради депутатам вдалося домовитись і врешті обрати собі очільника, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Проте ця дорога була нелегкою, адже на шляху до порозуміння чи то "договорняків", якщо бути точнішим, новообрані депутати встигли не раз посваритися між собою, побитися з активістами,  а дехто з народних обранців при десятках відео і фотокамер умудрився показати брутальний жест.

Перша спроба обрати голову почалася 20 листопада. Тоді фракції висунули трьох кандидатів: Андрія Пісоцького - очільника обласної організації партії "БПП - Солідарність", колишнього голову, який за попередньої каденції був "ударівцем", нині ж перейшов у "Солідарність", - Петра Ворону та кандидата від "Батьківщини" керівника "Кременчуцької торгової гільдії" і, як ви уже зрозуміли, уродженця Кременчука Євгенія Холода. 

Проте, з трьох запропонованих не обрали жодного: бракувало голосів. Вподобання розташувалися таким чином: тоді за Євгенія Холода проголосувало 38 депутатів, Андрій Пісоцький отримав 27 голосів, а Петро Ворона лише 10. Тож депутати вирішили взяти перерву на кілька днів.

Вдруге обранці зібралися 24 листопада. Знову взялися обирати голову. Цього дня склад кандидатів дещо змінився. На посаду голови фракції висунули двох претендентів: вище згаданого Євгенія Холода від "Батьківщини" та Геннадія Коваленка від партії "БПП - Солідарність". За результатами голосування знову фіаско: обидва претенденти не набрали потрібної кількості голосів - 40 на 40 і нічия.  Знову розчаровані обранці розійшлися, оголосивши перерву на 10 днів.

Четвертого грудня Полтавська обласна рада врешті вибухнула оплесками: голову ради обрано. На третьому пленарному засіданні з другої того дня спроби обрали головою облради депутата з президентської фракції Олександра Біленького

Проте цьому передував ряд подій, що могли кардинально повернути ситуацію з ніг на голову. З самого початку несподіваним поворотом стало те, що депутат від "Батьківщини" Євгеній Холод, який лідирував на минулих двох засіданнях і цілком прогнозовано міг зайняти крісло голови, зняв свою кандидатуру, точніше не висував її на голосування. Цього разу кандидати були абсолютно нові: Хоменко Василь від "Укропу" і Олександр Біленький від "Солідарністі". Після невдалої спроби, коли облрада втретє провалила голосування, до цих двох кандидатів приєднався третій - Віктор Скочко - голова фракції "Аграрна партія України".

Після тривалої перерви, на якій депутати радилися за зачиненими дверима, вони вчетверте стали обирати голову. З-поміж трьох вищезгаданих кандидатів переміг з кількістю 46 голосів депутат від "БПП - Солідарність" Олександр Біленький. Так, з інсайдерських повідомлень стало відомо, що за Олександра Біленького голосували: "Солідарність", "Партія простих людей", "Опозиційний блок", "Відродження", "Батьківщина" і "Свобода".

А от представники Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді всією фракцією не підтримали кандидатуру Олександра Біленького. Хоча в інтерв'ю "свободівці" стверджують, що не голосували за Біленького.

41-річний Олександр Біленький живе у селищі Решитілівка (райцентр на Полтавщині). Він є одним з співзасновників та виконавчим директором ТОВ "СПІКО" (зареєстроване у Житомирській області), яке займається виробництвом безалкогольних напоїв (мінеральна вода). Розмір його внеску до статутного фонду: 735363 грн (50%). Відомо, що у 2011 році Олександр Біленький у своїй офіційній декларації, поданій до ЦВК, вказав власний річний дохід у розмірі 2800 грн, а річний дохід членів своєї сім’ї - 11508 грн. Також відомо, що Олександр Біленький у 2012 та 2014 році невдало балотувався до Верховної Ради України від округів у Луганській області, набравши 0.58% та 3.45% голосів відповідно.

Полтавці, приєднуйтеся до нашої групи ВКонтакте і у