ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Свиней зі скандального свинокомплексу на Полтавщині вивезуть на м'ясокомбінат

Епопея з свинокомплекосм у Біликах, здається, добігає завершення
Depo.
31 серпня 2016 18:40
ФОТО: depo.ua
Свиней зі скандального свинокомплексу на Полтавщині вивезуть на м
Свиней зі скандального свинокомплексу на Полтавщині вивезуть на м'ясокомбінат

Протягом вересня із свинокомплексу ТОВ "Сільські традиції", що у Біликах Кобеляцького району, мають вивезти 15-20 тисяч голів на м’ясокомбінати Полтавщини, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Цифра орієнтовна і варіюватиметься, залежно від ціни на тварин та потужностей переробних підприємств області. І може збільшитися, якщо свиней на комбінаті купуватимуть і м’ясокомбінати сусідніх областей - Харківської, Дніпровської та Київської. Попросити колег з інших регіонів посприяти у цьому пообіцяв перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький під час наради. На ній компроміс шукали керівництво ТОВ "Сільські традиції", представники громади Біликів, громадськості, депутати селищної ради, керівництво Кобеляцького району. 

За словами Андрія Пісоцького, на свинокомплекс виїхала екологічна інспекція, яка виявила порушення у роботі і видала припис, згідно з яким підприємство призупинило діяльність. Домовилися про те, що підприємство буде вивозити щодня певну кількість свиней. Але на сьогодні керівництво говорить, що не можуть це зробити, бо таку кількість тварин може прийняти м’ясокомбінат ТОВ "Сільські традиції".

Громадськість пред’явила претензії, що підприємство свої зобов’язання не виконує, адже на добу вони повинні були вивозити 420 свиней та 60 свиноматок. Натомість протестувальники кормовози на територію свинокомплексу пропускають без проблем.

Генеральний директор ТОВ "Сільські традиції" Юрій Грушевський зрив графіку вивезення тварин аргументував тим, що важко продати так званих нетоварних свиней. Адже переробні підприємства купують тварин вагою від 95 кілограмів. Переробка свині вагою 40-60 кг для підприємства не вигідна: вартість забою така ж, як і товарної свині, а вихід м’яса менший.

Апелюючи до обласного керівництва активісти заговорили й про те, що угоду з графіком вивезення тварин з підприємства керівництво останнього так і не підписало. Якщо "Сільські традиції" не вкладуться у графік вивезення, жителі Біликів готові дати додаткові два-три тижні. Але за умови, якщо підприємство виконуватиме вимоги, передбачені угодою.

Після майже годинної дискусії, словесних перепалок та суперечок пристрасті таки вдалося вгамувати і досягнути компромісу. До кінця середи, 31 серпня, керівництво ТОВ "Сільські традиції" разом із представниками м’ясокомбінатів області узгодять ціну закупівлі свиней, кількість та графік вивезення тварин. Окрім того, за пропозицією Андрія Пісоцького, на адреси Харківської, Київської та Дніпровської облдержадміністрацій буде направлено листи з проханням про допомогу з боку переробних підприємств цих регіонів.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на