ТОП-7 рецептів "мандаринових" страв до Новорічного столу

Улюблений сезонний фрукт може "заграти" по-новому, якщо додати трішки фантазії

Взимку, а особливо напередодні Нового року, у холодильнику "почесне" місце займають мандарини. Та коли вживання сезонного фрукту у "сирому" вигляді починає набридати, можна додати фантазії та приготувати з нього смачні десерти, салати та навіть основні страви.

Depo.Полтава пропонує рецепти корисних "мандаринових" страв, що не тільки стануть гідною окрасою святкового столу, а й допоможуть зберегти струнку фігуру.

Салат з куркою та мандаринами

Для приготування двох порцій цієї страви знадобляться такі інгредієнти:

- куряче філе – 1 шт.;
- свіжий огірок – 150 г;
- листя салату – 1 шт.;
- мандарини – 2 шт.;
- сіль та чорний перець – по 1 г;
- гірчиця французька, оцет бальзамічний та оливкова олія – по 1 ст. ложці.

Куряче філе слід відварити до готовності в підсоленій воді зі спеціями, повністю вистудити та нарізати середніми кубиками. Мандарини - почистити, зняти плівочку з кожної скибки, видалити насіння, розрізати навпіл.

Огірок треба помити та нарізати такими ж кубиками, як і філе. Салат - помити та акуратно порвати руками. Усе це викласти на тарілку, полити заправкою, для якої сполучити французьку гірчицю, оливкову олію, оцет, сіль та перець.

Легкий салат з мандаринів і авокадо

Для приготування легкого салату знадобляться:

- мандарини - 6 шт.;
- авокадо - 1 шт.;
- листя салату;
- помідори - 2 шт.;
- петрушка.

Для заправки:

- оцет - 1,5 столові ложки;
- олія соняшникова - 7,5 столових ложок;
- гірчиця - 3 чайні ложки;
- мелений чорний перець.

Авокадо треба звільнити від кісточки і нарізати кубиками. Стиглі помідори нарізати на кілька часточок, а листя салату порвати руками. Мандарини слід порізати шматочками, петрушку або іншу зелень - тонко нашаткувати.

Соус для салату готується з оцту, олії, гірчиці і свіжомеленого перцю. Далі треба з'єднати всі інгредієнти, полити соусом і гарненько перемішати. Оформлюється легкий салат нашаткованої петрушкою.

Мандаринове печиво

Для приготування 30 порцій мандаринового печива слід "запастись" такими продуктами:

- масло вершкове – 100 г;
- цукор – 100 г;
- яєчні жовтки – 2 шт.;
- горіхи (мигдаль, фісташки або грецькі) – 60 г;
- мандарини – 1 шт.;
- борошно – 200 г.

Для початку слід змішати цукрову пудру з двома жовтками, додати розм'якшене масло і зробити однорідну масу (важливо спочатку змішати пудру з жовтками, тоді вона добре змішається з маслом).

Горіхи треба перемолоти у борошно, з'єднати масу з натертою цедрою і швидко замісити тісто (спочатку воно буде кришитися, але через 2-3 хвилини вимішування стане однорідним). З тіста зліпити кульки, розміром з перепелине яйце. Відправити в морозильну камеру на 15 хвилин, а тим часом розігріти духовку до 180℃. Випікати до золотистого кольору близько 20 хвилин.

Мандаринові млинці

Для приготування шести порцій мандаринових млинців знадобиться:

- молоко – 450 мл;
- борошно пшеничне- 200 гр;
- сіль – 0,75 чайної ложки;
- цукор – 1 ст. л.;
- курячі яйця – 3 шт.;
- мандарини – 1 шт.;
- соняшникова олія – 3 ст. л.

250 мл молока треба змішати з сіллю, цукром і яйцями, збити у однорідну масу. Далі всипати просіяне борошно і ретельно вимішати, щоб не було грудочок. Після цього - влити решту молока та олію.

Мандарин треба ретельно вимити, опустити на 15 секунд в окріп, витягнути і обтерти. Натерти цедру на дрібній тертці і вичавити сік, додати їх в тісто. Випікати млинці на розпеченій незмащеній пательні, наливаючи тісто тонким шаром.

Мандаринові кекси

Аби спекти мандаринові кекси, знадобляться такі продукти:

- мандарини – кількість на власний смак
- курячі яйця – 1 шт.;
- борошно – 250 г;
- цукор – 125 г;
- розпушувач тіста – 15 г;
- сіль – 5 г;
- олія – 60 г;
- молоко – 80 г.

Для декору знадобиться 125 г цукрової пудри та ще 70 г цукру.

Для початку слід змішати просіяне борошно, цукор, розпушувач та сіль. Також окремо треба змішати яйце, олію, молоко, цедру і м'якоть одного мандарина, все це вимішати.

Викласти у формочки на 3/4 об'єму і випікати 15 хвилин при 180 ℃. Тим часом цукор розтерти з цедрою другого мандарину, а сік другого мандарину - з пудрою. Охолоджені кексики треба покривати тонким шаром мандаринової глазурі і посипати мандариновим цукром.

Курка, тушкована під соусом з мандаринів

Аби приготувати основну страву з мандаринів, знадобляться такі продукти:

- філе куряче - близько 600 г;
- цибуля ріпчаста - 1 шт.;
- мандарини кисло-солодкі - 3-5 шт.;
- лимон - 1 шт.;
- часник - 2-3 зубчики;
- гострий червоний перець;
- сухі мелені спеції (шафран, кардамон, імбир, гвоздика і інші);
- соєвий соус;
- цукор коричневий розсипний;
- олія кунжутна (або курячий жир);
- свіжа зелень (кінза, базилік або петрушка).

Цибулю треба нарізати півкільцями, а м'ясо - невеликими шматочками (брусочками або короткими смужками). Розігріти олію або жир в глибокій сковороді і злегка обсмажити цибулю разом із м'ясом на середньому вогні. Коли м'ясо змінить колір, зменшити вогонь і тушкувати, прикривши кришкою, протягом 20-30 хвилин.

У процесі - підготувати соус: розібрані на часточки мандарини, червоний перець та часник перетерти у пюре, додати сік лимона, спеції, соєвий соус і трохи цукру. Далі слід залити соусом м'ясо в сковороді і протушкувати ще протягом 10-20 хвилин, Подавати страву можна з рисом і зеленню.

Джем з мандаринів

Джем з мандаринів – гарна зимова "заготовка", яку можна буде додавати до салатів, основних страв та куштувати у чистому вигляді. Для приготування такого джему знадобиться не багато інгредієнтів:

- мандарини – за смаком;
- лимон – 1 шт. на 1 кг мандаринів;
- цукор.

З мандаринів слід зняти шкірку та розібрати їх на частини, видалити кісточки. Лимон вимочити окропом, нарізати напівкільцями та теж видалити кісточки. Шкірку лимона не зрізати - вона додасть легку приємну гіркоту.

Все підготовлене подрібнити у пюре та засипати цукру. Кількість цукру залежить від сорту, точніше - від солодкості вихідних плодів (оптимальне співвідношення варіюється від 0,5-0,7 до 1,2 кг цукру на 1 кг мандаринів). Варити джем треба на малому вогні, періодично помішуючи, до потрібної ступеня загущення (протягом близько 30-35 хвилин). Також можна довести його до кипіння, проварити протягом 5 хвилин, а потім остудити повністю і повторити цикл ще 1-2 рази.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава