Трагедія у Кобеляках: батьки загиблих витратили вісім років на пошуки правди

Таємничу загибель трьох дівчат у Кобеляках розслідують з 2007 року, але досі безрезультатно

Трагедія у Кобеляках: батьки загиблих ви…

Ця справа набула широкого розголосу не лише у Кобеляках. Про загибель трьох дівчат 22 квітня 2007 року говорили й писали усі ЗМІ, починаючи від місцевих і до центральних. Нагадаємо, тоді троє дівчат із Кобеляк (місто районного значення на Полтавщині) - 22-річна Лілія Пуха, 26-річна Ірина Рибалко та 21-річна Наталія Вазерцева разом із знайомими хлопцями поїхали відпочивати на Дніпродзержинське водосховище, неподалік села Солошиного Кобеляцького району. Звідти вони уже не повернулися. Тіла двох дівчат із численними синцями та збоями знайшли в очереті аж через 10 днів після зникнення. Тіло 26-річної Ірини Рибалко і досі не знайдено.
Загибель дівчат слідство та суд трактують як нещасний випадок. Батьки ж впевнені: їхніх дітей вбили. І тому продовжують боротися за справедливість, пише кореспондент Полтава.depo.ua.

Трагедія у Кобеляках: батьки загиблих витратили вісім років на пошуки правди - фото 1

"Застрелили Ірину Рибалко оцю, а наші дівчата тікали , вони свідки. Наташу і Лілю прибрали як свідків. Їх теж убили і вкинули в воду. А тіло Ірини Рибалко більш за все вони кинули десь там у трясовину. Нам знайомий розповів. Він там займався браконьєрством і повів нас показати. Там є туалет і він сказав, що тіло викинули в трясовину. І сказав, що ніколи ми цього тіла не знайдемо" - говорить мати загиблої дівчини Галина Пуха.

За версією слідства, дівчата нібито плавали на човні, який перевернувся, і усі троє потонули. Чоловікам, які були поряд, нібито вдалося врятуватися. Проте, родичі цьому не вірять. "Павленко (хлопець, який за версією слідства врятувався після перевертання човна), один із них, взагалі казав, що не вміє плавати. За версією слідства, хлопці випливли, а наші дівчата не випливли", - розповідає сестра Ірини Рибалко Марина.

Журналіст і правозахисник Олександр Кулик провів повне журналістське розслідування цієї справи. З його слів, дівчата того вечора натрапили на компанію нетверезих міліціонерів, які відпочивали на березі водосховища. Вони, за словами Кулика, зґвалтували, а потім убили дівчат.
"Вбивство вчинили п'яні представники правоохоронних органів. Вони відомі, ці люди, і прізвища їхні відомі. Кобиляцькими і полтавськими прокурорами ця справа кришувалася і досі кришується. Тіло Іри досі не знайдено. За нашими даними її застрелили. Вона втікала, бідолаха, а цих вкинули у воду, мов би вони втонули" - розповідає Кулик.

Тоді кримінальну справу порушили за фактом необережного поводження на воді. До відповідальності притягнули майора міліції у відставці Миколу Гордієнка - він нібито керував човном. Йому присудили 2 роки умовно. Судмедекспертиза теж говорить, що смерть дівчат настала внаслідок утоплення. Однак Олександр Кулик впевнений, що експертизу замовили: "Перевертання човна не було. Дівчат у човні не було. Дівчата не втонули, бо у кістковому мозку загиблих дівчат немає планктону. А немає планктону - значить не було утоплення - дівчата не заковтнули води", - розповів Олександр Кулик.

У Кобеляцькому районному суді, де резонансну справу розглядали вісім років тому, від коментарів відмовляються. В районній прокуратурі про хід слідства взагалі нічого не відомо. Новопризначений прокурор Кобеляцького району Вадим Кохно справу не коментує: "На жаль, я не можу коментувати стан розслідування, оскільки мною особисто і прокуратурою Кобеляцького району не здійснюється ні процесуальне керівництво, ні розслідування цієї справи. Нею займається обласна прокуратура", - говорить прокурор.

Родини загиблих пройшли через десятки судових слухань: справу розглядали у кількох судах Полтавської області, у Харкові. Проте віз і нині там. "Харківський суд визнав неправомірними, фактично злочинними дії полтавських міліціонерів і прокурорів, але жоден з них не покараний. Навпаки, всі причетні до цієї справи, як гриби після дощу, ростуть по званнях і посадах", - каже правозахисник Леонід Митько.

Зараз батьки загиблих дівчат добиваються поновлення слідства і вимагають порушення кримінальної справи за фактом вбивства. Нині вони оскаржують висновки судмедексперта. "У нас уже є рішення Апеляційного суду, де визнані неправомірними дії експерта Полякова, який тоді проводив СМЕ. Якби експерт Поляков вісім років тому надав правильні висновки експертизи по загиблих дівчатах, і було відомо, що насправді причина смерті не утоплення, то на сьогодні, можливо, слідство провели б правомірно", - розповідає адвокат потерпілих Оксана Павлій.

Наразі невтішні родичі сподіваються, що з приходом нової влади зміниться і правоохоронна система. А ті, хто повинен захищати права людини, стануть на сторону закону, а не лобіюватимуть чиїсь інтереси, "захищаючи" честь мундиру. І переконані: ця справа - шанс правоохоронцям повернути довіру людей. Але використають вони його, чи ні, покаже час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme