Тролінг від заступника Філатова і холодильник замість сейфу : Як голосувала Україна

Президентські вибори – точніше, їхній перший "відбірковий" тур – в Україні відбулися. Відбулися загалом спокійно, але досить жваво

Інтерес до голосування був заздалегідь підігрітий всіма головними учасниками, аж пара йшла. Найближчими днями члени ЦВК будуть дораховувати голоси, а кандидати – традиційно тикати один в одного пальцями, вишукуючи найменшого д'Артаньяна. Depo.ua по гарячих слідах згадує найцікавіше.

Передусім слід згадати ветерана багатьох виборчих кампаній Олександра Мороза. Який не вигадав нічого кращого, ніж перед самим голосуванням передумати брати участь в перегонах. Не спрацювало: знімати кандидатуру було за пізно. Але голову людям на місцях задурило: деякі надто старанні виборчі дільниці в різних регіонах країни поспішили проставити напроти Сан Санича штамп "вибув" і "запороли" бюлетені, а разом з ними – і старт голосування. Навіщо це таке було треба вічному соціалісту – невідомо. Але день людям зіпсував на відмінно.

Київ

В столиці вибори відбувалися по-різному. То готель на Інститутській замінують, то якісь молодики під будівлею Центрвиборчкому збиратися почнуть – як згодом з'ясується, що від відомої кандидатки, яка найбільше голосила про свою неминучу майже перемогу. А десь, подейкують, голова виборчої комісії п'яний на роботу вийшов. Ну, рознервувалася людина напередодні. Ну, заспокоїлася, не втрималася. Ну, урізноманітнила новини. Втім, не не тільки цей чоловік відзначився – в різних регіонах то просто члена комісії "провітритися" виганяли, то спостерігача…

Найпозитивніша новина виборчого ранку столиці – на Подолі жінка народила прям на дільниці. Дівчинку. Всі вразилися громадянською свідомістю породіллі, потішилися за молоду маму. Хтось зауважив, що то – добрий знак. Хтось пожартував, що майбутній президент народився. Вже потім з'явилася інформація, що подія відбулася, власне, в пологовому будинку, так що вона – скоріше закономірність, ніж дивина. Але позивний осадочок таки залишився.

Ну от… Згідно київських новин, старі лякалки про чорнила, що зникають, в ручках на дільницях – зовсім не старі і зовсім не лякалки, а дуже навіть реальність. Принаймні, саме такі наче як виявили в одній з дільниць в Дніпровському районі. Після викриття ручка з приміщення ДВК таємничо зникла. Спостерігачі досі чекають, чи не зникне сама дільниця…

Полтава

Так же само героїчно проголосувала породілля в Полтаві. Жінка буквально між переймами вийшла з родзали і виконала свій громадянський обов'язок. І взагалі в тихій Полтаві також не обійшлося без пригод. Так, на одній з дільниць голова посеред дня самовільно розпломбував скриньки і взявся рахувати бюлетені. Видно, не терпілося йому дізнатися всю правду хоча б на "своїй" території.

Донбас

На Донбасі нічого надзвичайного. Захисники України голосують по совісті, осмілілі за останні роки вата та сепари – за знайомі обличчя з прокремлівського крила. А хтось дєрзко йшов проти системи. В Троїцькому районі на Луганщині один з виборців отримав бюлетень і кинув його в голову виборчої комісії, заявивши, що відмовляється голосувати. Отакий от чи то бунт, чи то перформанс.

"Астанавітєсь!" – закликав п'ять років тому Янукович на фоні якоїсь штори, але його виборця так просто не зупиниш: В Сіверськодонецьку вірна прихильниця старанно шукала улюбленого Віктора Федоровича в бюлетені і не знаходила. Наче як по російському телебаченню пообіцяли, шо Легітимний знову боротиметься за президентський пост. Але ні він улетів. І щоб там хто не обіцяв, вже ніколи не повернеться. В'януть пеньки в осиротілому Межігіррі…

Львів

На що тільки не йдуть члени ДВК, аби дати людям проголосувати. На Львівщині в Жидачівському районі їм довелося сейфи різати. Болгаркою. А все тому, що акурат перед днем голосування в сейфі заїв замок. Намертво. Довелося вдатися до радикальних методів. А могло б бути, як в Кривому Розі, де виборці взяли виборчу дільницю штурмом.

Волинь

На Волині, а саме в Луцьку, з виборів зробили свято. Не для всіх, а для найменших: на дільниці, що розмістилася в міському РАГСі, члени комісії частували дітей печивом. Воно і правильно: приманювати виборця треба змалечку. Хай знає, на чийому боці печивко шукати.

Одеса

На Одещині із самого рання "вибухнув" Ізмаїл: там на двох дільницях члени комісії переплутали печатки і вже наштампували бюлетені – так наштампували! На кілька годин затримки.

І про паранормальні явища. Справжню гумову квартиру з виходом у четвертий, п'ятий і ще там якісь виміри знайшли в Одесі на вулиці Пастера, 26. Бо там, згідно документів, живе одразу 422 людини. Таких "рекордсменів" в місті кілька, але ця "хата" – абсолютний лідер. Таргани заздрять, їх там менше…

Вибори – дуже відповідальна подія. Дехто дуже хвилюється і змушений заспокоюватися ще на підходах. В заспокоєному стані кидає в урни, шо попадеться. В Одесі чоловік кинув, наприклад, пустий аркуш паперу. Потім виправився, але за надто заспокоєний стан в публічних місцях відповісти доведеться. Звідки взявся той нещасливий аркуш – чи сам приніс, чи дав хтось – на жаль, не повідомляється.

Рівне

А от на Рівненщині 51-річний виборець кинув бюлетень в урну, але не в ту. А в звичайну, для сміття. Перед тим ьрй бюлетень пошкодивши. Одразу видно – бунтар!

Харків

А все ж таки, цього року народ на голосування попер! Так можна було б подумати, прочитавши ранкову новину, що в Золочеві, що на Харківщині, вже не вистачає бюлетенів, і не одного-двох, а одразу 19,5%! Реальність виявилася дещо менш оптимістичнішою. По-перше, пояснили в місцевій ДВК, небувалий "приріст" забезпечила місцева геологічна станція – за рахунок "понаїханих". По-друге, все одно всі не проголосують, так що і 80% їм вистачить. І судячи з подальших новин – точніше, їхньої відсутності, вистачило.

Дивних "волонтерів" виявили "опорівці" на одній з виборчих дільниць – бродять якісь дивні особи, представляються, на секундочку "волонтерами від комунального підприємства "Клуб за інтересами за місцем проживання". І в очі дивляться так чесно-чесно! Довелося гнати….

Дніпро

Дніпро цього дня тішив чималою активністю виборців – принаймні порівняно з іншими регіонами, не тішив "замінуваннями" виборчих дільниць та навіть метро і знову тішив заступником мера Михайлом Лисенком, який хизувався тим, як тролив посольство України в КНР, невинно питаючи, в якій кабінці можна проголосувати за Вітренко. В посольстві з ним повелися "титанічно культурно" – відповіли, що може голосувати в будь-якій і за будь-кого, хто є в списку. А могли б відправити зовсім іншу в кабінку, де за Вітренко можна аж обголосуватися.

Окремо "доставив" Кривий ріг. Там пенсіонери штурмували дільницю, що не відкрилася вчасно – це ж яке у людей бажання віддати свій голос! То дивують альтернативними методами зберігання бюлетенів. Скажімо, в холодильнику. Або у… виварці. А в кабінках для освітлення в них взагалі шахтні ліхтарі. Суворе місто, суворі характери!

Хмельницький

На Хмельниччині вимагали підрахунку голосів. Все б нічого, але вимагали посеред білого дня, ще задовго до кінця голосування. Як розповів член ОВК №187 Віталій Швед, бузу з вимогою копій протоколів підрахунку голосів на кількох дільницях влаштували "представники окремих громадських організацій, які є офіційними спостерігачами на президентських виборах". І додав, що такі дії дозволяють собі маловідомі громадські організації-спостерігачі. Здається, це все пояснює…

Вінниця

Якщо у Кропивницькому було два секретарі на одне місце, то на Вінниччині навпаки – працюють за двох. Наприклад, один член комісії одночасно перевіряє виборця у списку та видає бюлетень, що суперечить законодавству. Але там кажуть, шо так було завжди, і це нормально.

Запоріжжя

Запоріжжя активно голосувало, і станом на 15:00 було одним з лідерів за відвідуваністю виборів в Україні. Особливо старалися Токмак і Гуляйполе – щонайменше, вранці. А ще там годували. І не тільки дітей і печивом, а й дорослих. Але за гроші. На запорізьких "Пісках" дільниця розмістилася в їдальні, а там і пиріжки, і ватрушки… І проголосувати людям дали, і нагодували, і грошей заробили…

Закарпаття

Закарпаття – край зворушливих виборчих новин. З добрим місцевим колоритом У Новоселиці, наприклад, кабінки для голосування прикрасили квітами. Щоправда, штучними, але все одно приємно. В Рахові одну з дільниць (а може, й не одну) освятили разом з усіма присутніми – на благополучний день. А в обласному центрі, Ужгороді, голосувати прийшов найстарший мешканець міста – 101-річний (1) Микола Деревляник. Каже, що віддав голос за майбутнє і жодних виборів не пропускає. Оце свідомість!

Кропивницький

На Кропивниччині на одній з дільниць було одразу два секретарі. Але недовго. Попереднього секретаря змінили напередодні, інших членів ДВК не попередили, Центрвиборчком відповідну постанову видати теж "забув". Тож сиділа на дільниці обидва. Поки постанова таки не прийшла і один з голів не пішов відпочивати прекрасним недільним днем, а інший – не лишився рахувати бюлетені і заповнювати звітності.

Дивні справи відбуваються в місті на Інгулі: на одній з дільниць, а саме в дитячому садочку "Гномік", виявили… сліпого спостерігача. Втім, за версією деяких джерел, спостерігач був з "вадами зору", а от з наскільки серйозними, вони тактично не згадали. Але з однозначно серйозними. Чи встиг спостерігач помітити якесь неподобство, допоки його не відправили додому, не повідомляється.

Черкаси

І наостанок – про наполегливість. На Черкащині чолов'яга ходив голосувати чотири рази. Але перші три спроби виявилися невдалими: чоловік день виборів, так би мовити, ствяткував (з кожним разом – все сильніше) і постійно забував паспорт. Після чого йшов на новий загід, а повертався із ще більшим градусом. З четвертої спроби йому таки все вдалося. Хоча назвати його вибір тверезим вже важко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава