ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У 151 виборчому окрузі СБУ вилучила 40 тис. листівок незаконної агітації

Агітатори від одного з кандидатів проводять збір персональних даних виборців
Depo.
11 липня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua
У 151 виборчому окрузі СБУ вилучила 40 тис. листівок незаконної агітації
У 151 виборчому окрузі СБУ вилучили 40 тисяч листівок незаконної агітації

Днями співробітники СБУ та Нацполіції в Полтавському районі зупинили мікроавтобус, який перевозив агітаційну продукцію, що "очорнює" деяких кандидатів в народні депутати в ОВО №151.

Загалом було вилучено близько 40 тисяч листівок незаконної агітації, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на ГМ "Опору".

Агітаційна листівка складалась з одного аркушу. З одного боку розміщувався матеріал "Олексій Рябоконь - член команди Порошенка".

У 152 виборчому окрузі СБУ вилучили 40 тисяч листівок незаконної агітації - фото 1

На іншій сторонці подана публікація "Соціологічне опитування: лідирує Руслан Богдан", в якій подані результати соцопитування та експертна думка соціолога Миколи Лебедика. При цьому, опитування не містить жодних вихідних даних. Згідно зі статтею 67 Закону України "Про вибори народних депутатів" підприємства, заклади, установи та організації, що проводять опитування громадської думки, мають право оприлюднювати результати такого опитування, пов'язаного з виборами, з обов'язковим зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки. У свою чергу інформаційні агентства, засоби масової інформації у разі поширення результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, зобов'язані зазначати повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування, а також інші відомості, зазначені у частині першій цієї статті.

У 152 виборчому окрузі СБУ вилучили 40 тисяч листівок незаконної агітації - фото 2

Сам інформаційний бюлетень не містить інформації про організацію, що здійснювала друк, замовника, відповідального за друк та тираж, що порушує Закон в частині 23 статті 74.

Крім цього, в місті Лохвиця агітатори кандидата в народні депутати Руслана Богдана ("Батьківщина") продовжують проводити збір персональних даних виборців, під приводом збору підписів проти високих тарифів. 

Після того, як матеріал про вказані списки вийшов на сайті Опори, спостерігачами було помічено, що тепер агітатори "Батьківщини" почали збирати підписи за "Скасування грабіжницьких тарифів". При цьому, окрім імені та підпису просять також вказати адресу та контактний номер телефону. В кінці листа дрібним шрифтом надруковано інформацію, що ті, хто поставили підписи, погоджуються на збір і обробку персональних даних. Хоча агітатор, яка збирала підписи, про це й не повідомляє.

У штабі Руслана Богдана повідомили: "Жодних списків виборців ми не створюємо".

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на