У центрі Полтави, попри заборону, триває добудова до архітектурної пам'ятки
Акції протесту полтавців, приписи ДАБІ, поліція не можуть зупинити забудовника, який вирішив перебудувати історичну будівлю
12 лютого учасники ГО "Save Poltava" Юліан Матвійчук, Віктор Трофименко, Вадим Ямщиков разом з Вячеславом Кущинським помітили проведення будівельних робіт в прибудові до пам'ятки національного значення - Будинку Дворянського зібрання (колишній кінотеатр ім. Котляревського), розташованої на вул. Соборності, №31. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Save Poltava.
Активісти вважають це будівництво незаконним, оскільки існує припис ДАБІ про припинення робіт та відкрито кримінальне провадження. Потрапивши в середину прибудови, вони виявили там будівельників, зварений каркас сходів на другий поверх та інші облаштування.
Надалі активісти викликали патрульну поліцію, прибула слідчо-оперативна група, було з'ясовано особи присутніх робітників та складено протокол.
Фото facebook Юліан Матвійчук
Нагадаємо, що Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) видала припис про призупинення незаконного будівництва й штраф у 1,44 млн грн, адже кінотеатр (колишній будинок дворянського зібрання) є архітектурною та історичною пам'яткою національного значення. Зараз в історичній пам'ятці продовжує працювати нічний клуб, кілька закладів громадського харчування, кіоски із фаст-фудом. Попри заборону, скандальне будівництво тривало.
Громадськість Полтави неодноразово виходила на акції протесту проти незаконної добудови до цієї будівлі.
27 жовтня 2017 року у Полтаві представники Державної Архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) і поліції оглянули незаконну прибудову до історичного будинку Дворянського зібрання (колишній кінотеатру ім. Котляревського) та вручили ухвалу суду.
3 листопада 2017 року в Октябрському районному суді мав розпочатися розгляд клопотання прокуратури з приводу арешту майна ТОВ "Старнайт". Суддя Шевська розглядала справу щодо незаконної прибудови до будинку Дворянського зібрання та псування пам'ятки архітектури національного значення. Прокуратура вимагала арешту майна забудовника.
Під кінець засідання слідча хотіла вручити повістку на допит представникам фірми, але вони вибігли з судової кімнати, засідання відтермінували.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава