Сорочинський ярмарок-2018: Наприкінці серпня всі дороги ведуть на Полтавщину
21 серпня у Великих Сорочинцях розпочинається традиційний тиждень ярмаркування
- Полтава
-
19 серпня 2018 11:00

З 21 по 26 серпня Полтавщину очікує ярмаркове божевілля: у Великих Сорочинцях на торговельному майдані площею близько 16 га відбудеться традиційний Сорочинський ярмарок.
Ярмарки на Полтавщині поширилися у XVII ст. і були головним місцем гуртового та роздрібного продажу різноманітних товарів. Початок приурочувався, як правило, до релігійного свята, від якого й одержували назву: Хрещенський, Воздвиженський, Троїцький та інші. Тривали вони від кількох днів до двох тижнів. У 1817 році у Полтавській губернії налічувалося 332 ярмарки. Найбільшим з них був Іллінський ярмарок, який перенесли у 1852 році з Ромен до Полтави. Значні ярмарки відбувалися у Кременчуці, Гадячі, Зінькові, Лохвиці та Кобеляках. Вже у 1895 році у Полтавській губернії налічувалось 1185 ярмарків. У Сорочинцях же ярмарок був невеликим і маловідомим, але завдяки уродженцю тих країв Миколі Гоголю і його повісті "Сорочинський ярмарок", що була надрукована у 1832 році, він став відомим далеко поза межами Полтавщини. Після стрімкого розвитку залізничних шляхів наприкінці XIX ст. ярмарки починають занепадати і остаточно припиняють існування за приходу радянської влади, втім починають знову поширюватися вже у другій половині XX ст. З 1966 року на Полтавщині відродили традиційний ярмарок у с. Великих Сорочинцях Миргородського району.
Відео/ facebook ТРК "Лтава"
В ті часи тотального дефіциту це була чи не єдина можливість придбати різноманітні товари. І незважаючи на стрімкий розвиток торгівлі та транспортної логістики останніми роками, коли будь-який товар можна придбати навіть не виходячи з дому, Сорочинський ярмарок продовжує існувати та збирати сотні тисяч відвідувачів. Він перетворився на культурно-мистецьке свято, куди люди з усієї України приїжджають не стільки на закупи, скільки відпочити та розважитися. Втім і придбати є що: від важкої автотехніки "КрАЗ" і сільскогосподарських комбайнів до дрібного краму, на кшталт жіночих прикрас. Неабияким попитом користується все, що продають народні майстри: вишиваний одяг, керамічний та дерев'яний посуд, рушники та прикраси.
Цього року у Сорочинцях хочуть відродити аграрне містечко, де представлять виставку сільськогосподарської техніки, тваринництва та птахівництва.
На Сорочинському ярмарку традиційно можна почути автентичні українські пісні з різних куточків країни у неповторному, живому виконанні. На трьох сценах за шість ярмаркових днів продемонструють таланти кілька тисяч учасників.
А вечорами гостей ярмарку розважатимуть зірки українського шоу-бізнесу: 21 серпня виступлять полтавський гурт "Онейроїд" та Сергій Міхалок з гуртом "Ляпіс-98", 22 серпня - гурт "Клей Угрюмого", 23 серпня - Barahta, 24 серпня - Kazka, 25 серпня - гурт Mountain Breeze і Вєрка Сердючка, а 26 серпня - "Студія Квартал 95" зі святковою програмою та Олег Скрипка з гуртом "Воплі Відоплясова".
Отже, урочисте відкриття Сорочинського ярмарку за участю гоголівських героїв та самого Миколи Гоголя відбудеться об 11:00 21 серпня.
Фото/Сергій Колодій
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 21:01Родич ТЦКашника з Запоріжжя отримав 1,2 млн грн від дружини загиблого воїна і вимагав ще (ВІДЕО) Відео
- 19:59У МОЗ підказали українцям, як безпечно пережити 30-градусну спеку
- 17:03В Кременчуці внаслідок удару по будівлі ТЦК поранена людина
- 15:48Ворожа атака по Кременчуці: Всі подробиці ФОТО Відео
- 13:31 РФ може й надалі атакувати ТЦК, то - частина планів московії
- 11:03Рашисти вгатили по будівлі ТЦК та СП у Кременчуці
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 15:25У Хорол на Полтавщині потрапило майже 13 тис. кг азотних добрив
- 21:51Під час атаки на Полтаву постраждали майже 60 осіб, є загиблі
- 10:57Внаслідок атаки на будівлі ТЦК у Полтаві загинуло двоє та поранено 11 людей, - ОВА
- 10:30В Полтаві дрони атакували міський та обласний ТЦК: Є загиблі та поранені, - Сухопутні війська
- 09:40У Полтаві пролунав вибух — на місто рухалися "шахеди"
- 10:19Вночі неподалік Полтави зафіксували землетрус
- 11:29Після ворожої атаки частина Полтавщини без світла
- 07:01Окупанти вночі атакували дронами Полтавщину
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 11:36СБУ затримала неповнолітнього коригувальника: Наводив ракети по Дніпру та Полтавщині
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія