ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Кременчуці позбавляються символів комуністичного та тоталітарного режиму

У місті приберуть окремі меморіальні дошки та пам’ятний знак
Depo.
23 липня 2015 17:52
ФОТО: depo.ua
У Кременчуці позбавляються символів комуністичного та тоталітарного режиму
У Кременчуці позбавляються символів комуністичного та тоталітарного режиму

Сьогодні у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради відбулося засідання комісії з питань найменування об'єктів міського підпорядкування, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків у місті Кременчуці, пише Полтава.depo.ua, посилаючись на прес-службу Кременчуцької міськради.

Члени комісії розглянули питання: про перелік символів, які підлягають демонтажу у відповідності до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного ( нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Після тривалої дискусії члени комісії вирішили, що однозначно підлягають демонтажу пам'ятні дошки на честь проголошення Радянської влади у Кременчуці ( вул. Леніна, 16/9), на відзначення виступу М.І. Калініна, А.В, Луначарського перед кременчужанами ( вул. Леніна, 14/23) та інформаційна дошка, збудована на честь 50-річчя встановлення Радянської влади ( вул. Леніна, 14/23), а також пам'ятний знак з надписом "Сквер Жовтневий реконструйований на честь 60-річчя Жовтневої соціалістичної революції" у сквері "Імені Олега Бабаєва".

Дошку засновнику руху МЖК у місті Кременчуці Володимиру Андрюшкіну, що на вулиці Щорса, 72-А, після численних дебатів було вирішено не демонтувати. Вирішили також прибрати ліплення у вигляді поєднання серпа і молота на колонах при вході в парк "Імені Котлова", надпис "50 років Жовтня", зроблений облицювальною плиткою на будинку по вул. 60-років Жовтня, 19; металеву конструкцію із вмістом символу у вигляді серпа і молота на будівлі Кременчуцького льотного коледжу; надпис "Пролетарі всіх країн єднайтеся", поєднання серпа, молота і п'ятикутної зірки, прапор з надписом СРСР на будівлі старої прохідної ПАТ "Кредмаш", зображення В.І. Леніна на будинку по вул. 50-ти річчя СРСР.

Щодо стели на честь "400-річчя Кременчука", що знаходиться на площі Незалежності і містить знак серпа і молота, думки членів комісії розділилися. За інформацією представника управління культури і туризму Софії Демиденко, ця споруда входить до Переліку об'єктів культурної спадщини, щоб вирішити питання про демонтаж серпа-молота, необхідно вказану колону вилучати із списку об'єктів культурної спадщини. Керуючий справами виконкому міської влади Руслано Шаповалов запропонував присутнім звернутися до Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації щодо виключення цього об'єкту із Переліку об'єктів культурної спадщини, але ця пропозиція не набрала достатньої кількості голосів. Більшістю не було підтримано і звернення до ОДА щодо вилучення із Переліку об'єктів культурної спадщини пам'ятника морякам Дніпровської флотилії, який знаходиться на вулиці Приходька неподалік від Крюківського мосту.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на poltava.depo.ua.