ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як ковалі у Миргороді вшанували загиблого під Шахтарськом колегу

Ідея проведення фестивалю "Трудолюб 2015" належала Валентині Федоряці – дружині відомого в Україні коваля Петра, який рік тому загинув під Шахтарськом
Depo.
23 серпня 2015 13:45
ФОТО: depo.ua
Як ковалі у Миргороді вшанували загиблого під Шахтарськом колегу
У Миргороді провели Всеукраїнський ковальський фестиваль

22 серпня у Миргороді пройшов другий український ковальський фестиваль, повідомляє кореспондент Depo.Полтава. Минулого року через події на Сході фестиваль відмінили. Цього разу його вирішили все ж провести в пам'ять про колегу-земляка, простого вчителя, у якого були "золоті руки". Петро Федоряка пішов на війну добровольцем влітку минулого року. Загинув знаний майстер ковальської справи 31 липня 2014 року під Шахтарськом на Донеччині.

У Миргороді провели Всеукраїнський ковальський фестиваль - фото 1

"Це ми винні у цій війні, бо дуже довго не могли порвати з радянським минулим. Тому мій обов'язок - захистити Україну" - переказує слова свого чоловіка Валентина Федоряка. Так він говорив, коли ішов на війну.

У Миргороді провели Всеукраїнський ковальський фестиваль - фото 2

На фестивалі в Миргороді проводили майстер клас "Ніж своїми руками". Кожен бажаючий долучився до ковальської справи у виготовленні ножа, починаючи від початку і до завершення. Дітвору на фестивалі розважали у "Дитячій кузні", дорослих запрошували на шабельний турнір, змагання лучників, метання ножів.

У Миргороді провели Всеукраїнський ковальський фестиваль - фото 3

На ярмарку народних майстрів умільці показали як із звичайної залізяки за лічені хвилини "народжується" гарна фігура. Відвідувачі побачили техніку виготовлення дамаску горновим зварюванням і самі спробували.

У Миргороді провели Всеукраїнський ковальський фестиваль - фото 4

Під час фесту ковалі виковували сонячний годинник для міста, а під вечір пройшов аукціон з продажів ножів.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.