У Полтаві бракує унікальних донорів крові (ВІДЕО)

За словами медиків, найбільший дефіцит на станції переливання крові виникає в усіх группах з резусом мінус

У Полтаві бракує унікальних донорів кров…

Кожного дня на станцію переливання крові приходять близько 20 полтавців, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Hromadske Полтава.

Проте, за словами медиків, донорів все одно бракує, а особливо відчувається дефіцит в усіх группах крові з негативним резусом, оскільки таких людей набагато менше.

"Тут відбувається цілодобова видача компонентів крові в лікарні. Зберігаються компоненти крові – еритроцити – в холодильнику, термін зберігання від 21 дня до 42. Зберігаються окремо по групах і резусах. У цьому холодильнику зберігається компонент плазма, термін зберігання рік. Зберігаємо в замороженому вигляді", - розповідає лікарка Ірина Рожок.

Аби допомогти тим, хто цього потребує, на станцію переливання крові приходять як "новачки", так і донори зі стажем. Серед останніх поліцейський Артем Коломієць, він тут вже втретє. Говорить, часто ставав свідком ДТП з тяжкими тілесними ушкодженнями, тому як ніхто розуміє важливість потреби у донорах.

Полтавська станція переливання крові видає в лікарні за місяць понад 300 літрів еритроцитів та плазми. Медики зазначили, що чекають допомоги від молодих і здорових людей, які зможуть здавати кров за першим дзвінком з лікарні.

Нагадаємо, що у КНМП "Лікарня інтенсивного лікування "Кременчуцька" планують створити відділення "Спецтравми". Реалізувати ідею хочуть за рахунок коштів міського та обласного бюджетів. Проект "Капітальний ремонт відділення Спеціалізованої травматології за адресою вулиця Павлова, 2, м. Кременчук" вже розроблено. Загальна вартість робіт складає 1 мільйон 378 тисяч гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook