У Полтаві газовики вимагають в облради землю під видобування

Під Полтавською обласною радою перед початком сесії зібралися працівники ТОВ "Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ"
Depo.
23 листопада 2016 10:45
ФОТО: depo.ua

Перед початком пленарного засідання сесії обласної ради у Полтаві газовики зібралися на акцію, де вимагали надати їм дозволи на видобуток надр, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

"ТОВ "Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ", закінчивши роботи з підготовки до промислової розробки Північно-Яблунівського родовища, звернулося до Державної служби геології та надр України за отриманням відповідного спеціального дозволу на промислову розробку родовища. Однак, депутати облради відмовили у видачі дозволу на промислову розробку родовища. У зв'язку з зазначеним, починаючи з 29 листопада цього року, Північно-Яблунівський цех змушений припинити роботу", - скаржаться газовики.

Нині кілька цих питань на порядку денному сесії облради. Перед початком пленарного засідання голова прокоментував це питання та вимоги газовиків зокрема.

"Законопроект 3038 підготували до другого читання. Але не в тому вигляді, якого хочуть громади. Нашою основною вимогою було направлення 5% ренти від видобутку корисних копалин до місцевих бюджетів розвитку. А їх усе ж спрямовують до загального бюджету. І ще одне. Закон вступає в дію з 1 СІЧНЯ 2018 РОКУ. Таким чином підприємства ще на один рік ризикують отримати мораторій на отримання дозволів на використання родовищ на Полтавщини. А моя позиція залишається незмінною - жодного дозволу не буде, поки громада Полтавщини не отримає гідне відшкодування за використання надр", - заявив голова облради Олександр Біленький.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".