ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Полтаві відбудеться 6-й фестиваль документального кіно

Місцеві документалісти завоювали призові місця на Міжнародних кінофестивалях
Depo.
1 жовтня 2015 12:58
ФОТО: depo.ua
У Полтаві відбудеться 6-й фестиваль документального кіно
У Полтаві відбудеться 6-й фестиваль документального кіно

Проведення фестивалю документального кіно у Полтаві цього року довгий час залишалося під великим питанням у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем організаторів, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Олександр Калашник впевнений, полтавське документальне кіно варто розвивати, оскільки талановиті режисери та відеооператори знімають фільми за власний кошт, що не завжди є вигідно. Тож фестивалі є прекрасною пропагандою полтавського кінематографу.

"Одна справа, коли люди збираються на масовий вуличний перегляд певної кінокартини українського режисера. В цьому випадку люди переглянули лише те, що їм запропонували. І зовсім інша справа - фестиваль кіно. Саме тут збирається бригада журі, яка оцінює фільми, сперечається про їх якість, донесення ідеї та професійність. Глядачам корисно відвідувати такі заходи, тому що вони мають можливість порівнювати, пізнавати кінематограф, нехай, навіть, документальний", - розповів Олександр Калашник.

У Полтаві відбудеться 6-ий фестиваль документального кіно - фото 1

Окрім полтавського фестивалю місцеві режисери представляють свої роботи на всеукраїнських та міжнародних фестивалях. Дмитро Вовк привіз на Х Міжнародний фестиваль екранних мистецтв "Дніпро-Cinema" короткометражний фільм "Медовий ранок", який посів ІІ місце в номінації "Документальне кіно".

"Медовий ранок" - фільм про тяжку невтомну роботу бджіл. Починається він показом квітки, з якою трудівниці збирають мед, а завершується викачуванням меду. У короткометражці також присутні кадри збору меду, вдалося відзняти життя бджіл у вулику. Фільм триває 5 хвилин, один день зйомок, два тижні монтажу, - розповів автор картини Дмитро Вовк.

Навесні цього року ще один фільм Дмитра Вовка відзначили на міжнародному рівні. Журі Міжнародного кінофестивалю "NIFF" в Індії визнали кінокартину "Небесна варта" переможницею у номінації "Кращий іноземний документальний фільм". Фільм розповідає про життя українських льотчиків.

Цього року шостий фестиваль документального кіно відбудеться 17-18 жовтня. Місце організатори поки що уточнюють.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.