У Полтаві відкрили пам'ятну дошку Сергію Параджанову

Церемонія відкриття відбулася в Розсошенцях, на вулиці названій на честь видатного кіномитця

Depo.
19 червня 2017 18:07
ФОТО: depo.ua
У Полтаві відкрили пам'ятну дошку Сергію Параджанову

Одну із вулиць мікрорайону Розсошенці поблизу Полтави назвали на честь відомого кінорежисера Сергія Параджанова. 17 червня, з нагоди вшанування пам'яті митця, на одному із будинків встановили меморіальну дошку, проклали алею, та засадили її квітами й кущами, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Громадське ТБ. Полтава.

"Я думаю, що це знакова подія, бо цей великий майстер не тільки кіно, а й колажу, асамбляжу, - він об'єднує народи. Параджанов сам говорив, що мріє про об'єднання народів. А об'єднання може бути тоді, коли кожний народ визнає свою культур, та культуру інших. Найголовніше – це вільний дух, який потім животворить. Параджанов був, без перебільшення, людиною світу, і він належить світовій культурі", - зазначив голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко.

"Відкриття меморіальної дошки - це визначна для нас всіх подія. Сергій Параджанов - людина зі світовим ім'ям, котру знали всі. Він народився в Грузії, сам був вірменином, а знімав фільми у всьому світі. Також Параджанова знають як правозахисника, який захищав українську інтелігенцію, та завжди говорив відкрито", - підкреслив представник грузинської діаспори в місті Полтава Рамаз Заркуа.

На рахунку Сергія Параджанова 15 кінофільмів та вісім сценаріїв. В Україні він створив фільми "Наталія Ужвій", "Золоті руки", "Думка", "Перший парубок", "Українська рапсодія" та "Квітка на камені".

Міжнародне визнання прийшло до Параджанова після екранізації в 1964 повісті Коцюбинського "Тіні забутих предків". Фільм був удостоєний призу на Всесоюзному кінофестивалі в Києві у 1966 році.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на Depo.Полтава