UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Полтавській ОДА обговорили нову "молочну реформу"

Експерти зазначили, що відтепер молочним виробникам доведеться підвищувати якість продукції, аби не залишитись без заробітку

У Полтавській ОДА обговорили нову "молоч…

У Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА відбувся "круглий стіл", під час якого обговорили новий Держстандарт України 3662:2015 "Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови", повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

З 1 липня молоко "від населення" переробники більше не купуватимуть, а це означає, що скоро для харчової промисловості залишать лише три сорти молока – екстра, вищий і перший. Молоко другого ґатунку, яке сьогодні переважно надходить від населення, переробники закуповувати не зможуть.

Через нову реформу більшість селян, які заробляють на життя молоком, можуть втратити заробіток. Аби цього не допустити, фахівці радять терміново підвищувати якість продукції. Тобто, покращити фізико-хімічні та мікробіологічні показники.

Цього можна досягти шляхом безконтактного доїння корів та охолодження молока. Зокрема, якщо одразу після доїння охолодити молоко до 5 градусів, то це призупинить розвиток бактерій та дозволить протягом доби його переробити. Але доїльний апарат, установка для охолодження молока, лабораторне устаткування - обладнання не з дешевих і придбати його самотужки одній сільській родині нереально.

Виходом з ситуації, кажуть в ОДА, є створення кооперативів для спільної заготівлі та збуту молока, їх на Полтавщині нині дев'ять.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme