ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині зберігають копію сорочки Софі Лорен

Решетилівську вишивку хочуть внести у перелік культурної спадщини ЮНЕСКО
Depo.
13 листопада 2015 13:55
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині зберігають копію сорочки Софі Лорен
На Полтавщині зберігають копію сорочки Софі Лорен

Решетилівська вишивка "білим по білому" може стати частиною нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Брендом української культури помилувалися і учасники 9-ої Міжрегіональної виставки – турсалону "Відпочивайте на Полтавщині!". Екскурсоводи та краєзнавці з семи областей України побували у Решетилівському краєзнавчому музеї, подивилися показ мод, а також оглянули майстерню народних промислів, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на обласне телебачення "Лтава"

Вишивка "білим по білому" - одна з візитівок полтавського краю. Цей оригінальний, але, водночас, досить складний вид рукоділля виник у Решетилівці. Навіть сорочка Софі Лорен, в якій відома італійські актриса знімалася у фільмі "Соняшники", виконана у цьому стилі. Нині її зберігають у місцевому краєзнавчому музеї. У Решетилівці "білим по білому" вишивають сучасні майстрині: Надія Вакуленко, Ніна Іпатій, Лариса Пілюгіна та їхні учні.

Інший бренд полтавського краю - решетилівські килими та гобелени. Вироби наших майстрів прикрашають посольства України за кордоном, найвишуканіші готелі й ресторани. Величезний гобелен Надії Бабенко "Дерево життя" - частина інтер’єру Блакитної зали штаб-квартири ООН. Всесвітня слава невдовзі очікує і на вишивку "білим по білому".

Якщо решетилівську вишивку визнають у ЮНЕСКО, це привабить на Полтавщину туристів. 

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.

Ми тепер ВКонтакте. Долучайтеся до нашої групи!