UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У ВР звернулися до керівництва Нацполіції щодо нових обставин вбивства мера Кременчука Бабаєва (ВІДЕО)

Народний депутат України, член фракції БПП Ігор Артюшенко звернувся до керівника Національної поліції України Сергія Князєва щодо нових обставин вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва, яке сталося 26-го липня 2014-го року

Народний депутат України, член фракції Блоку Петра Порошенка, Ігор Артюшенко звернувся до керівника Національної поліції України Сергія Князєва щодо нових обставин вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва, яке сталося 26-го липня 2014-го року. Відповідну заяву він зробив на брифінгу у Верховній Раді, передає Depo.Полтава.

За інформацією представника президентської фракції, замовником вбивства мера та екс-нардепа 6-го скликання може бути перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод, який мав боргові зобов'язання перед Бабаєвим та був його бізнес-партнером.

"Відомо, що пан Холод був не тільки особисто знайомий з Олегом Бабаєвим, але й був його бізнес-партнером. 20 вересня минулого року відомий правозахисник та адвокат Іван Макар офіційно подав заяву до Генеральної прокуратури України про злочин, передбачений статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Де вказувалося на те, за його словами, що замовником вбивства був саме Євген Холод, через наявність боргових зобов'язань. За вказаною заявою ГПУ відкрило тоді кримінальне провадження за частиною першою статті 364. В цій статті йде мова про зловживання службовим становищем, хоча і в заяві пана Макара, і в ухвалі Печерського суду, на виконання якої відкрилося кримінальне провадження, ні про яку статтю, окрім статті 115 (умисне вбивство) , мова не йшла", - заявив Ігор Артюшенко на прес-пойнті Верховної Ради.

Ігор Артюшенко нагадав присутнім у кулуарах парламенту журналістам про те, що вже кілька років під вартою за обвинуваченням в організації вбивства Олега Бабаєва перебуває директор Кременчуцької телерадіокомпанії "Візит", який свого часу мав публічний конфлікт з вбитим мером.

"Слідством був затриманий нібито замовник цього вбивства. Ним виявився Олександр Мельник, власник та директор місцевої телерадіокомпанії "Візит", у якого був конфлікт з паном Бабаєвим. Але якщо щодо безпосередніх виконавців вбивства міського голови Кременчука жодних сумнівів немає, то щодо причетності пана Мельника до цього вбивства, - є багато запитань. Не секрет, що не зважаючи на конфлікт, мотивації у Мельника помститися Бабаєву на було. Тому що Бабаєв ще до того програв всі ініційовані суди, і отримав відмову в судовому порядку у всіх своїх претензіях до телерадіокомпанії "Візит". Більше того, - це була єдина формальна зачіпка слідства для арешту і тримання під вартою Олександра Мельника", - розповів Ігор Артюшенко.

За інформацією народного депутата, саме заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод здійснював тиск на суддів, аби вони залишили Олександра Мельника під вартою попри відсутність жодних переконливих доказів його провини. З цією метою, заявив Артюшенко, Полтавська обласна рада навіть звернулася до Вищої Ради юстиції щодо звільнення судді Київського районного суду, яка головувала в колегії і ухвалила рішення про звільнення підозрюваного Мельника з-під варти. При цьому виступав з трибуни облради з цього питання особисто Євген Холод.

Як повідомив журналістам Ігор Артюшенко, на сьогоднішній день справа про вбивство Олега Бабаєва спрямована в Кременчуцький відділ поліції Полтавської області. Проте її розслідування, за інформацією нардепа, фактично саботується. Про що може свідчити факт відкриття Генеральною прокуратурою України ще одного кримінального провадження за фактом втручання Євгена Холода у діяльність суду.

"У зв'язку з цим я звертаюся до голови Національної поліції України з проханням витребувати кримінальне провадження, яке знаходиться в Кременчуцькому відділі поліції, та передати його на розслідування в Головне слідче управління Національної поліції України для об'єктивного та неупередженого розслідування та виправлення помилки – перекваліфікувати 364-ту статтю на 115-ту статтю (умисне вбивство), як і було вказано в оприлюдненому мною зверненні пана Івана Макара та в ухвалі судді Печерського суду від 30.10.17. З цього приводу мною надіслано звернення на ім'я міністра внутрішніх справ. Я сподіваюся на позитивне його вирішення", - заявив член фракції БПП у Верховній Раді Ігор Артюшенко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme