"Укрзалізниця" домовилася з Крюківським вагонобудівним заводом про купівлю вагонів

Крюківський вагонобудівний завод виграв тендер на поставку 150 напіввагонів загального призначення на адресу Дарницького вагоноремонтного заводу
Depo.
2 листопада 2016 15:42
ФОТО: depo.ua

Завод запропонував вагони майже за 146,605 млн грн при очікуваній сумі закупівлі 146,7 млн грн, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Вісник Кременчука".

В тендері також брало участь ТОВ "Машбудінвест" - дилер Попаснянського вагоноремонтного заводу (Луганська обл.), Спочатку запропонувало вагони за 146,7 млн грн (як і КВБЗ), і знизило ціну в процесі аукціону до 146,612 млн грн.

Раніше КВБЗ виграв торги на поставку ДВРЗ 200 аналогічних піввагонів, ще 150 вагонів поставить "Дніпровагонмаш", ще два аукціони на 50 і 100 піввагонів відбудуться в найближчі дні. 16 вересня ДВРЗ оголосив вісім тендерів на закупівлю в загальному 1 тис. Піввагонів вантажопідйомністю не менше 70 тонн на загальну суму 978 млн грн.

Однак два тендери на 350 піввагонів були скасовані, оскільки на них було подано менше двох заявок. Умови тендеру передбачають поставку вагонів до 31 грудня 2016 року, при цьому вони повинні бути випущені в поточному році і поставлятися партіями по 50 од. Термін служби вагонів - не менше 22-х років, а встановлюються литих деталей візків (бічних рам і надресорна балок) - 32-х років, гарантійний термін - не менше трьох років або 210 тис. км пробігу.

Потенційні учасники тендеру запитували можливість поставки партіями по 25 вагонів (в зв'язку з обмеженою довжиною внутризаводского шляху), а також цікавилися, чи можливе використання вагонного литва 2014-2016 років випуску, однак замовник вказав, що строк випуску лиття і комплектуючих повинен збігатися з роком випуску вагонів для забезпечення терміну їх служби.

Заявки на участь в останніх двох тендерах подали "Дніпровагонмаш", Попаснянський вагоноремонтний завод (Луганська обл.), А також ТОВ "Техінвестпостач" - дилер ТОВ "Дослідно-механічний завод "Карпати "(Львівська обл.). Всі вони допущені до торгів. Глава правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцех Бальчун оцінює дефіцит парку вантажних вагонів в 10 тис. Одиниць.

КВБЗ є єдиним в СНД підприємством, що має налагоджене і діюче виробництво двох видів вагонів - пасажирських і вантажних (вагони-платформи, цистерни, вагони бункерного типу, піввагони). У 2015 році підприємство знизило випуск вантажних вагонів на 83% - до 410 од.

У липні поточного року за результатами проведених тендерів "Укрзалізниця" уклала договори з КВБЗ про придбання 21 пасажирського вагона на 303,4 млн грн (у тому числі 13 вагонів-трансформерів)

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".