В'єтнамські чаї, фарфор та донецький одяг. Що продають цього року у Сорочинцях

Щороку організатори намагаються здивувати гостей новинками та цікавинками

В'єтнамські чаї, фарфор та донецький одя…

Товару та продукції майстрів народної творчості на торгових полицях представлено більше ніж вдосталь, передає кореспондент Depo.Полтава. Торгувати приїжджають практично з кожної області України, загалом майже тисяча приватників. Торік підприємців приїхало на 40% менше, побоюючись за власну безпеку, не всі ризикнули відправитися у далеку поїздку. Полтавщина - мирний регіон, тож непокоїтися за життя та здоров'я не варто, вважає директор ТОВ "Сорочинський ярмарок" Світлана Свищева.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 1

Торгові ряди ломляться від виставлених на продаж товарів. Ціни, щоправда, кусаються, та все ж придбати український сувенір чи опішнянську таріль має кожен ярмаркувальник. Вироби з глини традиційно представлені горщиками, горшками, глечиками, тарілками, горнятками. При чому, окрім опішнянської помітно зростає кількість виробів зі слов'янської глини. Горнятко для кави можна купити недорого, всього за 25 гривень.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 2

Для грошовитих відвідувачів дві продавчині пропонують придбати столові прибори з фарфору, розписані петриківським розписом. Дівчата говорять, що люди підходять, цікавляться, охоче слухають, проте купують мало. Часи наразі не ті, щоб за одну чашку 250-350 гривень віддавати, навіть, якщо вона фарфорова.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 3

А вишиванок та національного українського вбрання - море. І ручної роботи, і зі швейної фабрики, зі справжнього полотна чи льону, синтетики, різнокольорова вишивка та яскраві червоні квіти на рукавах, вишивка білими нитками по білому, червоними, синіми нитками по чорному. Вибір надзвичайно великий, а балакучі продавці втілять забаганку найвередливішого покупця.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 4

Ціни на вишиванки також різні, залежать від тканини, об'єму та складнощів роботи над нею. Не надто вибагливі громадяни за 500-600 гривень придбають гарну яскраву вишиванку. Різноманіттям вражало полотняне розшите взуття: тут і сандалі, і черевички, і туфлі. Все з сірої цупкої тканини яскраво оформлене вишивкою.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 5

Донеччани, окрім творчих колективів, привезли народні ремесла та модний одяг. Чого, чого, а торговців шубами та пальтами тут вистачало. Тож окрім ярмаркування, приїжджі мали змогу прикупити собі верхній одяг на осінь та зиму. Щоправда ціни на "Сорочинському ярмарку" вищі ніж на ринку через високу орендну плату за торгове місце, подейкують покупці. Та й чи варто з придбаною шубою носитися по території ярмарку, навіть, якщо маєш свої колеса, паркуватися поруч не дозволено.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 6

Тож доведеться покупку нести за кількасот метрів аби залишити в авто, припаркованому на платній стоянці, тобто чиємусь дворищі чи огороді. Не дарма на Полтавщині жартують, що у Великих Сорочинцях картоплю починають вибирати наприкінці липня аби до ярмарку переобладнати присадибну ділянку під парковку.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 7

Перекусити і випити на ярмарку недешево. Недарма найбільші черги збираються біля ятки з грузинським лавашем, який можна придбати за 15 гривень. Попитом користується також галицька кухня. Компромісний варіант пропонує місцева сорочинська господиня, котра розгорнула свою діяльність поруч з головною сценою. Жіночка прямо тут, в присутності покупців замішує тісто, ліпить і варить вареники. За один вареник з картоплею та капустою розміром з тендітний жіночий кулачок господиня просить 6 гривень, вареник з м'ясом коштує 8 гривень.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 8

Справжню мистецьку експозицію привезли гості з В'єтнаму. Приємні жіночки пропонують ознайомитися з традиціями та культурною їхнього краю. На огляд привезли національний одяг з шовку, фото місцевих пам'яток державного значення та картини місцевих казкових ландшафтів. Охочим пропонують спробувати в'єтнамські чаї.

Гарна якість. Зроблено в Україні - фото 9

Ярмаркування триває третій день, експозиція оновлюється, а продавці не втомлюються закликати до своїх яток відпочивальників.

Більше цікавого читайте на Depo.Полтава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme