Вакцина проти народних методів: Як полтавці борються з "атакою" грипу

У сезон грипу полтавці вдаються як до традиційних, так і до народних методів профілактики та боротьби з вірусом

Тихоненко Ангеліна

З настанням холодів на Полтавщині розпочнеться сезон грипу. За інформацією фахівців, у 2017-му полтавців "атакують" три нових штами вірусу - Hong Kong, Brisbane та Michigan. Останній у народі називають "свинячим" грипом, він характеризується найбільш важким перебігом при захворюванні.

Журналісти Depo.Полтава поцікавились, як вберегтися від грипу та ГРВІ, що робити, якщо встиг "підхопити" вірус та до яких методів профілактики небезпечного захворювання вдаються полтавці.

Перші симптоми грипу

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначила, що першим правилом для тих, хто відчув симптоми грипу, є домашній "режим". Фахівець наголошує, таким чином можна вберегти себе від ускладнень та запобігти розповсюдженню інфекції.

Наступним кроком має бути звернення до сімейного лікаря, педіатра або терапевта для дитини. Адже тільки фахівець зможе визначити, яке саме лікування потрібне.

За словами медиків, першим симптомом грипу є різке підвищення температури, але вона має нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів. Також до перших симптомів грипу відносять головний біль, біль у м'язах і горлі, а також кашель та нежить.

Група ризику

Найбільш чутливими до грипу є діти до п'яти років та похилі люди, а також всі, хто має хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, ожиріння, хвороби дихання. Окрім того, в групі ризику є вагітні.

Профілактика та поради медиків

У Міністерстві охорони здоров'я України зазначають, що найкращою профілактикою грипу є вакцинація. Вакцина знижує ризик захворювання на грип, зменшує кількість візитів до лікаря та попереджує розвиток серйозних ускладнень. Противірусні препарати рекомендують приймати тільки за призначенням лікаря.

Аби ж уникнути поширення вірусу, радять уникати близького контакту з хворими, часто і ретельно мити руки, дезінфікувати поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу. Також, за словами медиків, слід уникати зайвих дотиків до обличчя (особливо зони очей, носа та рота), адже саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.

Методи боротьби з грипом, до яких вдаються полтавці

Полтавці до порад медиків дослухаються, однак для профілактики застосовують і народні методи. Так, 19-річна Софія Талипова розповіла, що як тільки відчуває недуг, починає пити велику кількість рідини – чаї з малиною, гаряче молоко, трав'яні настої.

57-річна полтавка Надія Коваленко теж у сезон грипу "налягає" на трави. Каже, коли відчуває симптоми застуди, робить інгаляції з евкаліпту, п'є настої з липи, калини та шипшини. Серед не таких приємних методів – настої цибулі або часнику з медом, рецепти яких дізналася ще від прабабусі.

А от 23-річна Альона Сучкова переконана, що самолікування, навіть профілактика, є вкрай небажаним, якщо йдеться про такі серйозні захворювання. Тому, як тільки дівчина відчуває проблеми зі здоров'ям, одразу прямує до лікаря.

Порівняння ситуації з минулим роком

Цього року на Полтавщині випадків грипу ще не зареєстрували, проте у 2016-му вірус "скосив" декілька людей. Серед них – чотирирічна дитина, яка у лютому померла від ускладнень грипу, в дівчинки розвинувся менінгіт. Саме у цей період зріс епідемічний підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, показники перевищували епідпорогові як в цілому по області, так і в переважній більшості міст та районів.

У 2016 році вакцину в аптеки Полтавщини привезли у листопаді, хоча планували в середині жовтня. Тоді інфекціоністи попереджали про три штами грипу - Н1N1 – "Каліфорнія", Н3N2 – "Гонконг" та грип - Б – "Брісбен". Перші на Полтавщині 400 доз вакцин у минулому рокі отримав Кременчук. Станом на 9 листопада цього року в аптеках Полтавщини вже наявна вакцина GC Flu від корейського виробника.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава