ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вчені виявили у популярного знеболювального протираковий ефект

Диклофенак виявився протираковим засобом
Depo.
14 січня 2016 08:50
ФОТО: depo.ua
Вчені виявили у популярного знеболювального протираковий ефект
Вчені виявили у популярного знеболювального протираковий ефект

Міжнародний проект Repurposing Drugs in Oncology (ReDO) виявив істотний протираковий ефект у відомого знеболювального і протизапального препарату диклофенаку. Результати роботи опубліковані в ecancermedicalscience, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Співробітники ReDO провели метааналіз робіт, присвячених протипухлинному ефекту диклофенаку. У результаті виявилося, що цей ефект можна вважати суттєвим. Вчені віднесли його до сильних кандидатів на застосування в якості хіміотерапії.

Так як препарат використовується для знеболювання при онкологічних захворюваннях і після операцій, було проведено кілька досліджень, в яких порівнювалися результати лікування пацієнтів, які отримували і не отримували цей засіб. Виявилося, що призначення диклофенаку достовірно знижувало ймовірність метастазування і загальну смертність у пацієнтів з пухлинами, а також в цілому уповільнювало прогресуванню захворювання.

Диклофенак - популярний знеболюючий і протизапальний засіб, розроблений і виведений на ринок в 1973 році. Він широко застосовується при різних болях, ревматоїдних захворюваннях, ураженнях опорно-рухового апарату та кератозу.

ReDO - міжнародний проект, створений для пошуку протиракових властивостей у препаратів, які застосовуються або застосовувалися за іншими показниками. Перевага віддається недорогим лікам.

Більше про життя Полтави та області читайте на Depo.Полтава.