Вчені вважають, що за інтелектом ворони не поступаються шимпанзе

Вчені прирівняли за інтелектом воронів до людиноподібних мавп

Шведські, британські та німецькі вчені прийшли до висновку, що інгібіторний контроль - важливий показник розумових здібностей - воронів не поступається людиноподібним мавпам. Результати роботи опубліковані в журналі Royal Society Open Science, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Інгібіторний контроль полягає в придушенні імпульсивних дій і виборі більш раціональної поведінки при вирішенні різних завдань.

Співробітники Лундського університету з колегами протестували інгібіторний контроль у п'яти звичайних воронів, десяти галок і десяти новокаледонских воронів.
Для цього використовували завдання з циліндром. Воно полягає у тому, що спочатку птахам пропонують непрозорий циліндр, відкритий з обох кінців, всередину якого кладуть ласощі. Коли птахи звикають діставати їжу (про це судять по чотирьох-п'яти послідовним безпомилковим діям), циліндр замінюють на прозорий.

Інстинкт велить тваринам намагатися взяти приманку безпосередньо через стінку циліндра. Проникнення в циліндр через бічний отвір без попередніх спроб прямого вилучення їжі розцінюється як прояв інгібіторного контролю.

Кожний птах взяв участь у 10 подібних експериментах. Виявилося, що ворони виконують завдання безпомилково у 100% випадків. У галок частота успіху склала 97%, а у новокаледонських воронів - 92%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава