Від українофоба Колесніченка вимагають відповіді за "волинський геноцид"
СБУ зобов'язали взятися за антиукраїнські заклики Колесніченка і компанії до польського сейму
Шевченківський районний суд Києва задовольнив скаргу "свободівця" Костянтина Красовського щодо підривної діяльності низки народних депутатів попереднього скликання, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Прес-службу Полтавської обласної організації ВО "Свобода".
Зокрема, 4 жовтня суддя зобов'язав керівника Головного слідчого управління СБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, вчинене 148 народними депутатами, які в червні 2013 року звернулися до польського Сейму з проханням про визнання Волинської трагедії геноцидом польського населення.
"Служба безпеки України зобов'язана була почати розслідування за фактом вчинення кримінально-карних діянь народними депутатами України VII скликання, що полягають у вчиненні ними підривної діяльности проти України", - зазначив голова Кременчуцької міської організації ВО "Свобода" Костянтин Красовський у судовій скарзі.
Він вважає, що з оглядом на агресію РФ щодо України та анексію Криму (і порушення Гельсінських угод, які гарантували непорушність кордонів України), дії цих депутатів можуть спонукати польську владу до повернення меж кордонів, що існували до 1939 року.
Отже, Красовський подав скаргу до суду на бездіяльність СБУ, оскільки замість відкриття провадження отримав відписку про те, що у зверненні "відсутні відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, а тому відсутні підстави для внесення відповідних відомостей до ЄРДР". Відтак, на його думку, СБУ повинна розпочати досудове розслідування.
Ухвала Шевченкіського суду оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, Вадим Колесніченко - співавтор та один із 148 депутатів Верховної Ради України, які підписали зверення до Сейму Республіки Польща з проханням визнати геноцидом поляків події національно-визвольної війни України 1942-1944 років. Звернення підписали 119 депутатів від ПР, 23 від КПУ, а також 6 позафракційних. Цей крок перший Президент України Леонід Кравчук кваліфікував як національну зраду.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава