ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відомі українські письменники продекламували вірш Василя Стуса

Зйомки відео пройшли у Львові на найбільшому літературному фестивалі країни - «Форумі Видавців»
Depo.
23 вересня 2015 09:29
ФОТО: depo.ua
Відомі українські письменники продекламували вірш Василя Стуса
Відомі українські письменники продекламували вірш Василя Стуса

Проект «Люди читають» - ініціатива незалежного мистецького Magnum Opus, спрямована на популяризацію читання та української літератури, повідомляє Depo.Полтава.

Зазвичай у відео з'являються полтавські перехожі, але гарною традицією стали «спецвипуски» за участі відомих українських авторів. Раніше письменники декламували вірш Василя Симоненка, цього разу організатори обрали для них поезію Василя Стуса.

Василь Стус - український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. 

Він активно боровся за збереження і подальший розвиток української культури. Як і більшість проукраїнських культурних та громадських діячів, за свої переконання він зазнав репресій з боку радянської влади. Творчість Стуса забороняли, а його самого засудили до тривалого перебування в місцях позбавлення волі. Поет загинув, відбуваючи строк у виправній колонії біля села Кучино, Пермської області. 4 вересня 2015 року виповнилося 30 років з дня його смерті.

Зйомки відео пройшли у Львові на найбільшому літературному фестивалі країни - «Форумі Видавців». У відео з'явилися Андрій Любка, Юрій Іздрик, Ірина Славінська, Тарас та Юрій Прохаськи, Вікторія Дикобраз, Михайло Жаржайло, Тарас Богданович, Заза Пауалішвілі, Христина Халімонова, Маріанна Кіяновська та Маріанна Савка.

Символічно, що до зйомок долучився син Василя Стуса - Дмитро.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.