ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку

Дорожча, але вишита з душею чи набагато дешевша, але відштампована машинкою за 30 хвилин
Depo.
17 серпня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку
Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку

Вишиванка - це душа, оберіг України, запевняють гості та покупці Сорочинського ярмарку. Проте витрачати кілька тисяч на національне українське вбрання не поспішають, хоча цьогорічний ярмарок вирізняєтсья широким вибором. Цінову політику, що купують та чим цікавляться покупці дізнавалися кореспонденти Depo.Полтава.

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 1

Придбати вишиванку ручної роботи дешевше двох тисяч гривень складно. Продавці з Івано-Франківська пропонують придбати сорочку за 2600. Дорожче коштуватиме вишивана сукня - 3600.

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 2

Сукня ручної роботи розшита бісером коштує ще дорожче - 3800 гривень. Для бюджетних відвідувачів ярмарку торговці пропонують придбати сорочку машинної вишивки за 600-800 гривень, дитяча сукня коштує -  350. Для знатних модників пропонують широкий пояс за 80 грн, трохи вужчий - 50 грн.  

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 3

Продавчині з міста Косів привезли не просто вишиванку, а справжню гордість. Вона коштує більше дев'яти тисяч гривень, оскільки майстриня працювала над нею півроків.

Вишиванка на Сорочинському ярмарку - це як кохання. Її треба одягти і закохатися - фото 1

Машинна вишивка коштує від 360 гривень. Дівчата-продавчині розповідають,  що майже за день торгівлі у них придбали лише одну сорочку. Люди придивляються, приміряють, проте не купують. Продавчині говорять, що покупці придивляються до тих, що мало коштують, приблизно до 500 гривень. 

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 5

З ними категорично не згодна член Національної спілки народних майстрів України Ярослава Щербань. За 10 років щорічного ярмаркування у Сорочинцях жінка бачила тисячі покупців та продала сотні вишиванок. 

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 6

"Оскільки сама вишиваю, то усіх люблю однаково. Старанно працюю над кожним орнаментом, видумую, добираю, чаклую над ним. Існують  різні техніки: вишивка бісером, мережки, вишивка гладдю. Надзвичайно складною є давня буковинська рахункова техніка вишивки гладдю. Вишиваємо лише ниткою дмс (французькі випуклі чотири ниточки заразом), завдяки якій робота стає схожою на старовинне вишивання. Ці  вишивки користуються попитом, оскільки нині люди хочуть старовинних технік. Я розумію їхнє прагнення і стараюся не повторюватися. Старовинною є також техніка низинки", - розповідає Ярослава Щербань.

Вишиванка на Сорочинському ярмарку - це як кохання. Її треба одягти і закохатися - фото 2

Вишиванка на Сорочинському ярмарку - це як кохання. Її треба одягти і закохатися - фото 3

Ярослава проживає у селі Ошихліби Чернівецької області. Вирішивши не витрачати кошти на оренду магазину та майстерні, родина Щербанів побудувала двохповерхову майстерню вдома. Окрім вишивки жінка займається ткацтвом. Говорить, що особисто їздила по бабцях, щоб перейняти у них досвід ткацтва. 

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 9

На ярмарку у Сорочинцях знайшлися і такі, що пропагують саме машинну вишивку. Більше того, демонструють процес вишивання привселюдно. Олексій зі Львова привіз промислові машини Ricoma, виробником яких є фірма з США. Під час  ярмарку представники фірми лише демонструють вміння вишивальної машини, замовлень не приймають. Хоча для прикладу взяли з собою кілька вишитих сорочок. Олексій говорить, що одна вишиванка шиється близько 20-30 хвилин. Торгові представники приїхали зі Львова не дарма, говорять, що уже мають на Полтавщині кілька клієнтів. На ярмарку у минулому році покупець з Миргорода придбав для власних потреб одну вишивальну машину.

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 10

Вишивальні машина коштуюють від двох до семи тисяч доларів в залежності від їхніх потужностей. Машини для побутової вишивки, звісно, дешевші, а ті, що використовуються на серйозному швейному виробництві коштують значно дорожче.

Бути в тренді: Скільки коштує вишиванка на Сорочинському ярмарку - фото 11 

Пропозицій на ярмарку для українського покупця вдосталь, проте не кожен готовий розлучитися з кількома тисячами гривень, щоб придбати національне вбрання. Ручна вишивка - це красиво, з душею, але дорого. Тож люди приміряють, милуються на себе в дзеркало, фотографуються, а потім, прикушуючи нижню губу, ідуть купувати вишиванку машинної роботи або й взагалі нічого не купують. 

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на