Влада Полтави обговорила можливість добудови ЗОШ №9 у Павленківському парку

Проблема постала через значне збільшення кількості учнів в полтавських школах впродовж останніх декількох років 

Сьогодні, 23 квітня, о 10:00, у Полтавській міськраді відбулось засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Члени засідання розглянули звернення батьків учнів Полтавської ЗОШ №9 щодо добудови нового приміщення школи. Заступниця мера з питань діяльності і розвитку гуманітарної сфери Людмила Бойченко зауважила, що впродовж останніх років цей заклад освіти через значне збільшення кількості учнів працював або в дві зміни або з підзміною. 

На фото - начальниця управління у справах сім'ї, молоді та спорту Олена Бабенко і заступниця мера з питань діяльності і розвитку гуманітарної сфери Людмила Бойченко

Лише впродовж 2015-2019 років кількість класів зросла на п'ять. Адміністрація школи говорить, що могла б набирати ще більше "першачків", проте на це просто не вистачає навчальних приміщень.

За словами Людмили Бойченко, державні будівельні норми і розрахунок потужності закладів освіти розроблялись за старими стандартами, а діючими в рамках "Нової української школи". А реальна завантаженість шкіл від так званої "проектної потужності" є вищою на близько 30%.

Завантаженість ЗОШ№9 складає не менше 130%. Та ж сама ситуація у Полтавській ЗОШ №5, де станом на сьогодні навчається 886 учнів замість 735. Заступниця мера зауважила, що проблема перенавантаженості спостерігається також в ЗОШ №38 і Гімназії №13. Бойченко стверджує, що формат добудови буде найпростішим і найефективнішим її вирішенням.

Очільник управління капітального будівництва міськради Володимир Годня зазначив, що технічно добудова ЗОШ № 9 можлива, але не без нюансів, серед яких і необхідність додаткової каналізаційної мережі. Основним питанням є наявність землевпорядних документів, а на проектування знадобиться близько півроку. Приблизна вартість робіт – до 1 млн грн, основна частина з цих коштів буде спрямована саме на проектування інженерних мереж.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава