Влада Полтави вкотре звернеться до Кабміну, аби вирішити долю історичної пам'ятки в центрі міста

Депутати мають всі документи для передачі Кадетського корпусу у державну власність, та попри обіцянки це питання досі не винесли на сесію Верховної ради

12 липня, під час позачергової двадцять п'ятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, обговорили питання про звернення депутатів до Кабміну щодо прийняття розпорядження про погодження передачі з комунальної власності у державну власність будівлі Полтавського Петровського кадетського корпусу. Про це повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Голова фракції "Свобода" Юліан Матвійчук вийшов до трибуни і доповів, що прем'єр міністр України Володимир Гройсман обіцяв включити питання щодо долі Кадетського корпусу до порядку денного найближчого засідання Кабміну. "Пройшло вже два тижні з моменту тієї обіцянки. В середу я особисто їздив в Київ в Кабінет міністрів, і в черговий раз Кадетський корпус в порядок денний не попав", - зазначив Матвійчук. 

Очільник "Свободи" наголосив, що має документи про погодження передачі Кадетського корпусу на баланс Державної судової адміністрації, підписані і Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, і Міністерством юстиції  України, і Міністерством культури України. Матвійчук також зазначив, що вже має підписане Гройсманом розпорядження щодо передачі Кадетського корпусу у державну власність, але депутатів цікавить саме постанова Кабміну. 

Після виступу Юліана Матвійчука депутати ухвалили рішення вкотре звернутись до Кабінету Міністрів з проханням вирішити долю історичної пам'ятки в центрі Полтави.

ФОТО, ВІДЕО/ Depo.Полтава

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що на початку квітня 2018-го депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук звернувся до Міністерства юстиції з проханням розглянути можливість розмістити в історичній будівлі Окружний суд, який мав був створеним після ліквідації трьох районних судів Полтави. А активісти протягом літа організували низку толок. Вони прибрали територію навколо Кадетського корпусу та встановили металеві грати на вікнах і дверях першого поверху, щоб унеможливити проникнення в середину сторонніх. На сесії міськради 19 жовтня депутати одноголосно ухвалили рішення про передачу будівлі на баланс держави. Далі відповідне рішення мали затвердити у Кабінеті міністрів та Міністерстві культури, після чого фахівці могли б почати розробку проекту реконструкції. Попередньо на погодження в Києві планували два місяці, щоб навесні 2019 року розпочати роботи. Але наближалися президентські вибори, урядовцям було вже не до провінційної пам'ятки архітектури. Ухвалення рішення кілька разів відкладали – то черга не доходила, то якогось підпису не вистачало. Тож Кабмін так і не погодив передачу Полтавського кадетського корпусу на баланс держави.

Депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук пояснив затримку бюрократичними процедурами в міністерських кабінетах: "У листопаді ми підтримали рішення про те, що дали доручення державній судовій адміністрації прийняти на свій баланс Кадетський корпус. При особистій зустрічі Шамоти, представника ДСА Холоднюка та представників від SavePoltava сказали: дайте нам два місяці часу на розробку проектної документації плюс вирішення питання з Мінюстом, Міністерством економіки та Кабміном для того, щоб той ухвалив рішення про передачу в державну власність. І після цього міська рада голосує і остаточно передає в державну власність. Минуло вже п'ять, здається місяців, навіть п'ять з половиною, і досі цей проект перебуває на розробці в ДСА. Вони пройшли всі міністерства, за їхніми словами, вони передали його в Кабмін, потім рішення ніякого не було близько двох місяців. Я їх набираю – виявляється рішення забрав до себе Мінекономіки, і не завізував".

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава