Полтавська облрада "кинула" 5,2 млн грн на порятунок комунального підприємства-банкрута

Попри переконання, що "Полтавафарм" вже нічого не врятує від банкрутства, депутати все ж виділили кошти на його, хоча б частковий, порятунок 

12 березня під час позачергової сесії Полтавської обласної ради розглянули питання "Про збільшення статутного капіталу Полтавського обласного комунального підприємства "Полтавафарм", повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Підприємство фактично є банкрутом, і аби вивести його з кризи та погасити всі борги, необхідно розробити попередню стратегію. Питання про поповнення статутного капіталу "Полтавафарму" спричинило палкі обговорення депутатів. Більшість з тих, хто виступав, наголошували, що підприємство вже нічого не врятує від банкрутва, а виділені з обласного бюджету гроші витягнуть з кризи лише частково.

Після тривалих перемовин перейшли до голосування. Рішення все ж ухвалили: на збільшення статутного капіталу "Полтавафарму" виділили 5,2 млн грн.

Окрім того, депутати ухвалили рішення про передачу будівлі "Полтавафарму", розташовану в Горбанівці, в іпотеку приватній фірмі, яка надасть комунальному підприємству товарний кредит, аби воно мало змогу продовжувати працювати.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький розповів журналістам, що "Полтавафарм" лише частково підпорядковується владі: "З приводу відповідальності депутатів. Так, дійсно, наша каденція несе відповідальність, але "Полтавафарм" не є під нашим управлінням. Єдине, що ми можемо робити – це назначати виконуючого обов'язки цього підприємства за поданням обласної державної адміністрації".

Завданням влади, зазначив Біленький, є централізація підприємства: "Кожна аптека, яка знаходиться у районному центрі, має свій рахунок, двох бухгалтерів, заступника керівника, і можна було б просто математично підрахувати, скільки коштів витрачається на адміністрування. А коли ми починаємо робити рухи по оптимізації, нам перекривають дороги. Нам говорять, що ми там рушимо сім'ї і звільняємо людей з роботи". 

Фото, відео: Depo.Полтава

Нагадаємо, що Кременчуцька місцева прокуратура спільно з поліцією за оперативного супроводу УСБУ в Полтавській області здійснила обшуки в Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА, а також офісах підрядників та вдома у одного з працівників департаменту. За версією слідчих, замовник та підрядники можуть бути причетними до привласнення та розтрати бюджетних коштів на сотні тисяч гривень, виділених на капітальний ремонт загальноосвітнього навчального закладу, розташованого у Кременчуцькому районі, шляхом завищення вартості та обсягів виконаних будівельних робіт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава