ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Водіям на замітку: п'ять ознак того, що треба міняти амортизатори

Автомобіль може погано зупинятися не тільки через лису гуму і зношені гальма
Depo.
17 червня 2016 17:32
ФОТО: depo.ua

Амортизатори теж можуть бути причиною того, що гальмівний шлях раптом виявився несподівано довгим, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Автомотоклуб".

На найменших нерівностях колесо "зависає" в повітрі, не встигаючи притискатися до дороги, через це істотно подовжується гальмівний шлях. Підступність цієї проблеми в тому, що амортизатор зазвичай старіють поступово, і власник не завжди помічає зниження їх працездатності. Між тим, є ознаки швидкого кінця "стійок", які може помітити будь-який водій.

Отже, вам рекомендується поїхати на діагностику амортизаторів, якщо:

1. машину починає розгойдувати на нерівностях;
2. підвіску частіше пробиває;
3. при різкому ході колеса вниз або вгору удар важеля об буфер відбою став більш помітним, жорстким;
4. при дідівський спосіб перевірки – розгойдування передка або заду автомобіля руками або вагою тіла – машина робить більше одного ходу вгору-вниз після припинення впливу на неї;
5. при зовнішньому огляді амортизатора на ньому видно сліди витікання рідини (у сучасних газо-масляних амортизаторів цього може і не бути).

Найголовніше, що часто наслідків критичного зносу амортизаторів водій просто не помічає, а небезпека в тому, що вони вже не «притискають» колеса до дороги на нерівностях, що так важливо при рулюванні і гальмуванні.

Тому краще всього амортизатори контролювати на спеціальному вібростенді, який не тільки виявляє факт непридатності вузлів до подальшої експлуатації, але показує ефективність амортизаторів у відсотках порівняно з новими.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на