ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Всеукраїнський рух на Полтавщині фіксує корупційні правопорушення чиновників

Активісти руху вимагають позбавлення партквитка винного у правпорушенні
Depo.
24 червня 2016 16:40
ФОТО: depo.ua
Всеукраїнський рух на Полтавщині фіксує корупційні правопорушення чиновників
Рух "Під контролем"

Сьогодні, 24 червня, у прес-центрі "Новини Полтавщини" відбувся брифінг всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під контролем", повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Активісти ставлять перед собою завдання систематизувати та виявити ознаки корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів міст та посадових осіб державних органів влади. Фігурантів політичної корупції визначають на основі п'яти критеріїв: прозорість та підзвітність, відкритість, наявність корупційних ризиків у роботі місцевої ради,  політична корупція та конфлікт інтересів. 

За один місяць роботи руху "Під контролем" на Полтавщині зафіксовано шість корупційних правопорушень представників різних політичних сил. Варто зазначаити, що актиівсти самостійно фіксують правопорушення, без участі правоохоронців. Учасники руху вимагатимуть від політичних партій відкликати депутатів, які порушують закон, позбавити їх партійного мандату та відповідної реакції правоохоронців. Зібрану інформацію також направлятимуть до правоохоронних органів.

"Зокрема, нещодавно у Полтавському управлінні ЖКГ проходив тендер, де ми зафіксували відхилення найдешевшої пропозиції, запропонованої комунальним підприємством. Ми наразі вивчаємо цей факт, тому стверджувати про наявність корупційного правопорушення не можемо", - розповів учасник руху "Під контролем" Юрій Ромашко.

Не обійшли увагою учасники руху також заступника міського голови Кременчука Ольгу Усанову, яка проголосувала за себе під час призначення на посаду заступника міського голови. Вона є представником кременчуцької партії "Поруч". 

Крім того, учасники руху вивчають декларації депутатів міської та обласної ради і посадових осіб виконавчих комітетів. Згодому буде сформовано рейтинг найбагатших полтавських депутатів та посадових осіб. 

За словами активістів, рух фінансує центр політичних студій та аналітики "Ейдос" з міста Київ. Своїх представників організація має в кожному регіоні. Керівником Центру "Ейдос" є депутат Дарницької районної у місті Києві ради (від БЮТ) 4 та 5 скликань Віктор Таран. У 2014 році він балотувався до Київської міської ради за 12 виборчим округом, де посів друге місце. Дружина Тарана Вікторія Сюмар з 2014 року - депутат Верховної Ради України від "Народного фронту". Наразі подружжя розлучається через політичні мотиви, запевняє Сюмар.

Активісти руху "Під контролем" запевняють, що вони є незаангажованою організацією, тому не бояться стати зброєю в руках політиків.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на