ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як донецькі приїхали на Полтавщину розправитися з самооборонівцем

Активіст місцевої самооборони із села Соколова Балка переконує: його та дружину хотіли вбити
Depo.
6 серпня 2016 12:31
ФОТО: depo.ua
Як донецькі приїхали на Полтавщину розправитися з самооборонівцем
Як донецькі приїхали на Полтавщину розправитися з самооборонівцем

54-річний Іван Геращенко, що мешкає у селі Соколова Балка Новосанжарського району Полтавської області ледь не поплатився життям за свою безкомпромісну позицію та загострене почуття справедливості.

Як розповів він Depo.Полтава, свого часу активно підтримував Майдан, тепер бореться з корупцією у своєму селі. Каже, став кісткою в горлі місцевим багатіям, бо неодноразово висловлював свою позицію з приводу їх свавілля у рідному селі.

"Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння, стала нафтогазова свердловина, що працює неподалік.  У людей забрали землю, і тепер заробляють нею гроші, які отримують від нафтовидобувної компанії за оренду землі. Ми добиваємось, щоб повернули цю землю людям. Я ініціатор цього. Тому і став перешкодою", - каже Іван Геращенко.

Найгарячішою для Івана Геращенка стала ніч з 27  на 28 липня. Напередодні ввечері сусіди повідомили Геращенку, що його розшукують четверо невідомих "на білому "Ланосі" з донецькими номерами. "Тут я відразу зрозумів: мене хочуть прибрати. Не довго думаючи, дзвоню своїм хлопцям з самооборони, озброюємося і їдемо шукати "непроханих гостей". По дорозі у селі справді натрапляємо на білий "Ланос" з донецькими номерами. Я беру пістолет, підхожу до водія, а він саме вийшов з машини і говорив по телефону, і, підперши його дулом з пістолета, запитую: хто такі, чому приїхали? Він перелякався і відразу сказав, що просто таксист, а головний сидить в машині", - продовжує Іван Геращенко.

Геращенко розповів, що після розмови з "головним" відразу усі карти розкрилися, бо останній усе йому розповів. "Я підходжу до машини, там сидять троє, приставляю одному (як пізніше виявилось це і є "головний" серед них) дуло пістолета до голови і питаю в нього: чого ти приїхав? Він відповідає мені - тебе замовили, заплатили дві тисячі доларів. "Ти замовника бачив?", - питаю. "Каже: бачив, але я його не знаю". "Що ти повинен був зробити?" Він каже: "Дружину убити зразу, вона нам не потрібна. А тебе забити до смерті, щоб ти помер у своєї доньки в лікарні". А у мене донька завполіклінікою працює. Крім цього забрати у мене дві машини - у мене дві "Мазди", і зброю", - розповідає Геращенко.

Поліція, яка приїхала пізніше, виявила у машині затриманих скотч і целофанові пакети. Зброї, кажуть в поліції, у затриманих не виявили. Хоча Іван Геращенко, переконаний, що зброю вони залишили за межами села, бо злякалися поліцію, яка охороняє об'єкти при в'їзді в село. Адже спочатку, запевняє потерпілий, поставили за мету знайти його, на чому і погоріли. Також потерпілий показав фото записки, яку виявили у затриманих. У ній детально розписано, як доїхати до Геращенка.

Як донецькі приїхали на Полтавщину розправитися з самооборонівцем - фото 1

Того ж дня затриманих поліція відпустила. Заступник начальника Новосанжарської районної поліції Андрій Власенко розповів, що справді такий факт зафіксовано поліцією.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтею "погроза вбивством" (ст. 129, ч.1) і ведеться слідство. Зі слів правоохоронця, затримані приїхали з Краматорська, віком від 22 до 34 років.

У поліції вони засвідчили, що приїхали, щоб простежити за Геращенком і "можливо вчинити ще якісь дії". Для чого їм це, у поліції не розголошують, посилаючись на таємницю слідства. А відпустили затриманих, каже Власенко, бо стаття, якою кваліфікують справу, не передбачає арешт людей. Тож слідство триває.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на