Як голосували нардепи з Полтавщини за розрив дружби з Росією

Семеро з дев'яти обраних в регіоні народних обранців проголосували "за" припинення з 1 квітня 2019 року договору з Росією

Верховна Рада України схвалила за основу та в цілому з техніко-юрдичними правками президентський законопроект №0206 про розірвання договору про дружбу з Росією. За відповідне рішення проголосували 277 народних обранців, повідомляє Depo.ua.

Нардепи з Полтавщини проголосували таким чином:

- Костянтин Іщейкін (БПП) - "за";

- Сергій Каплін (БПП) - відсутній;

- Андрій Река (Народний фронт) - "за";

- Юрій Бублик (позафракційний) - "за";

- Костянтин Жеваго (позафракційний) - не голосував;

- Олег Кулініч ( Відродження) - "за";

- Руслан Богдан (Батьківщина) - "за";

- Ігор Мосійчук (Радикальна партія Ляшка) - "за";

- Юрій Шаповалов (Відродження) - "за".

Законопроект передбачає припинення договору з Росією з 1 квітня 2019 року, тобто після завершення 10-річного терміну з дня його останнього продовження.

У пояснювальній записці зазначається, що приводом до розірвання вказаного договору є триваюча агресія Росії, що спричинила істотні порушення більшості статей документу.

"Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку Росії та відповідно до статті 40 цього Договору дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах", - стверджує автор законодавчої ініціативи.

Нагадаємо, 17 вересня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

21 вересня МЗС України направило Росії ноту щодо розірвання цього Договору.

Порошенко анонсував розповсюдження ноти про розірвання Договору про дружбу та співробітництво з Росією як офіційного документу Генеральної асамблеї ООН.

3 грудня президент України вніс до Верховної Ради законопроект припинення дії договору про дружбу з Росією.

5 грудня комітет Ради з закордонних справ підтримав цю ініціативу Порошенка.

Довідка: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство або "Великий договір" Україна та Росія підписали 31 травня 1997 року. Він набрав чинності 1 квітня 1997 року.

Документ укладений терміном на 10 років. У разі, якщо Україна не розірве його, він буде автоматично пролонгований ще на 10 років.

У рамках цього договору країни-підписанти офіційно визнали кордони один одного й закріпили принципи стратегічного партнерства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава