Як Полтавщина бореться з квітневою повінню (ФОТО, ВІДЕО)

За добу рятувальники відкачали з підтоплених територій області 12 250 куб. м. талої води

Як Полтавщина бореться з квітневою повін…

Про можливість великої повені на Полтавщині синоптики попереджали заздалегідь. До умовної зони катастрофічного підтоплення потрапили Кременчуцький, Кобеляцький, Козельщинський райони, міста Кременчук і Горішні Плавні. Тут рятувальні служби провели навчання з ліквідації наслідків затоплення. Також були задіяні громади, що готувалися приймати евакуйованих: Лубни, Глобинський, Семенівський, Хорольський райони. Тож, коли 1 квітня через потужне танення снігу на Полтавщині виникла загроза підтоплення приватних житлових будинків, автомобільних доріг та прориву греблі ставків, рятувальники були напоготові.

Рятувальники 52 рази протягом доби виїжджали ліквідовувати потопи у Полтаві, Миргороді, Пирятині, Зінькові, Решетилівці, Великій Багачці, Диканьці, Котельві, Шишаках, Полтавському, Оржицькому, Лубенському, Хорольському, Миргородському, Диканському, Пирятинському, Котелевському, Лохвицькому, Зіньківському, Гребінківському, Гадяцькому та Чорнухинському районах.

На окремих ділянках автодороги Н-12 "Суми - Полтава" утворились переливи води через проїзну частину. Рух трасою довелося обмежити, а об'їзд здійснювався через місцеві автошляхи. Для забезпечення проїзду автодорожники засипали ділянки розмиву камінням та укріпили узбіччя.

Бійці ДСНС відкачали 12 250 куб. м талої води.

Рятувальників також повідомили про те, що на вул. Жовтневій, в с. Терни Лубенського району, затопило приватне подвір'я та погріб, також виникла загроза підтоплення інших приватних житлових будинків.

Затопило будинки і в Зінькові: вода позаливала хати на вул. Ватутіна та Воздвиженській, а рятувальникам терміново довелося евакуйовувати мешканців, відкачувати воду.

А в с. Микілка Котелевського району взагалі довелося використовувати човен, аби врятувати чотирьох людей із підтоплених територій.

Не оминула негода і Полтаву. До різкого підвищення температури повітря, 2 квітня додався ще й дощ. Тож окремі райони міста почало швидко заливати водою. Найбільше підтоплень було на вулицях Подільського району, який розташований на березі річки Ворскла.

Відео ТРК Лтава

Полтавці активно ділилися в соцмережах світлинами підтоплених вулиць та обурювались через роботу комунальників.

Тим часом очільник Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко заявив, що збитки, які вже понесли і які ще понесуть полтавці через затоплення - це безпосередня відповідальність мера Полтави Олександра Мамая. "Мені вчора телефонували мешканці Полтави. Чомусь мені, а не міському голові, який абсолютно самоусунувся від виконання своїх обов'язків. Яка залежність від наявності снігу на вулицях і невивезення його до того, що вчора відбувалося в нижній частині Полтави? Давайте порахуємо збитки людей і хай міський голова подивиться, чи вчасно треба вивозити сніг, чи ні. І так по інших містах подивимося. Це пряма відповідальність органів місцевого самоврядування і їх комунальних служб. Левада пливе, Яківці пливуть, всі нижні мікрорайони пливуть, а де ж наша міська влада?", - зазначив губернатор.

Фото: Сергій Колодій

Фото: Костянтин Захарченко / Facebook

Міська влада у відповідь відрапортувала, що питання підтоплень перебуває на постійному контролі управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, а також комунальних служб міста.

До вечора, 2 квітня, ситуація у Полтаві стабілізувалася: вода перестала прибувати, а рятувальні служби відкачували воду на проблемних вулицях. Втім заспокоюватися зарано: велика кількість талої води може призвести до розливу полтавських річок, які беруть початок на території Сумщини та Харківщини і впадають у Дніпро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme