Як Полтавщина бореться з квітневою повінню (ФОТО, ВІДЕО)

За добу рятувальники відкачали з підтоплених територій області 12 250 куб. м. талої води

Сергій Колодій

Про можливість великої повені на Полтавщині синоптики попереджали заздалегідь. До умовної зони катастрофічного підтоплення потрапили Кременчуцький, Кобеляцький, Козельщинський райони, міста Кременчук і Горішні Плавні. Тут рятувальні служби провели навчання з ліквідації наслідків затоплення. Також були задіяні громади, що готувалися приймати евакуйованих: Лубни, Глобинський, Семенівський, Хорольський райони. Тож, коли 1 квітня через потужне танення снігу на Полтавщині виникла загроза підтоплення приватних житлових будинків, автомобільних доріг та прориву греблі ставків, рятувальники були напоготові.

Рятувальники 52 рази протягом доби виїжджали ліквідовувати потопи у Полтаві, Миргороді, Пирятині, Зінькові, Решетилівці, Великій Багачці, Диканьці, Котельві, Шишаках, Полтавському, Оржицькому, Лубенському, Хорольському, Миргородському, Диканському, Пирятинському, Котелевському, Лохвицькому, Зіньківському, Гребінківському, Гадяцькому та Чорнухинському районах.

На окремих ділянках автодороги Н-12 "Суми - Полтава" утворились переливи води через проїзну частину. Рух трасою довелося обмежити, а об'їзд здійснювався через місцеві автошляхи. Для забезпечення проїзду автодорожники засипали ділянки розмиву камінням та укріпили узбіччя.

Бійці ДСНС відкачали 12 250 куб. м талої води.

Рятувальників також повідомили про те, що на вул. Жовтневій, в с. Терни Лубенського району, затопило приватне подвір'я та погріб, також виникла загроза підтоплення інших приватних житлових будинків.

Затопило будинки і в Зінькові: вода позаливала хати на вул. Ватутіна та Воздвиженській, а рятувальникам терміново довелося евакуйовувати мешканців, відкачувати воду.

А в с. Микілка Котелевського району взагалі довелося використовувати човен, аби врятувати чотирьох людей із підтоплених територій.

Не оминула негода і Полтаву. До різкого підвищення температури повітря, 2 квітня додався ще й дощ. Тож окремі райони міста почало швидко заливати водою. Найбільше підтоплень було на вулицях Подільського району, який розташований на березі річки Ворскла.

Відео ТРК Лтава

Полтавці активно ділилися в соцмережах світлинами підтоплених вулиць та обурювались через роботу комунальників.

Тим часом очільник Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко заявив, що збитки, які вже понесли і які ще понесуть полтавці через затоплення - це безпосередня відповідальність мера Полтави Олександра Мамая. "Мені вчора телефонували мешканці Полтави. Чомусь мені, а не міському голові, який абсолютно самоусунувся від виконання своїх обов'язків. Яка залежність від наявності снігу на вулицях і невивезення його до того, що вчора відбувалося в нижній частині Полтави? Давайте порахуємо збитки людей і хай міський голова подивиться, чи вчасно треба вивозити сніг, чи ні. І так по інших містах подивимося. Це пряма відповідальність органів місцевого самоврядування і їх комунальних служб. Левада пливе, Яківці пливуть, всі нижні мікрорайони пливуть, а де ж наша міська влада?", - зазначив губернатор.

Фото: Сергій Колодій

Фото: Костянтин Захарченко / Facebook

Міська влада у відповідь відрапортувала, що питання підтоплень перебуває на постійному контролі управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, а також комунальних служб міста.

До вечора, 2 квітня, ситуація у Полтаві стабілізувалася: вода перестала прибувати, а рятувальні служби відкачували воду на проблемних вулицях. Втім заспокоюватися зарано: велика кількість талої води може призвести до розливу полтавських річок, які беруть початок на території Сумщини та Харківщини і впадають у Дніпро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава