ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як ужгородський письменник "підривав" полтавців "Карбідом"

Учора, 9 листопада у Полтаві відбулася презентація нового роману Андрія Любки "Карбід"
Depo.
10 листопада 2015 18:31
ФОТО: depo.ua
Як ужгородський письменник "підривав" полтавців "Карбідом"
Як ужгородський письменник "підривав" полтавців "Карбідом"

"Карбід" - другий роман Андрія Любки, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus".

На зустрічі письменник розповів, що насправді роман мав би називатися по-іншому. Але в кінці-кінців автор зупинився на найбільш нейтральному варіанті.

За словами Любки, його мати часто жалілася, що їй соромно показати подругам книги сина через їх назви – "8 місяців шизофренії", "Тероризм", "Кілер", "Спати з жінками". Але тепер цієї проблеми не буде, тому що жодна з них не розуміє, про що йдеться, коли бере до рук "Карбід".

Як Ужгородський письменник "підривав" полтавців "Карбідом" - фото 1
Головний герой роману - Микола Олексійович, вчитель історії на прізвисько Карбід. Учні називають його так через поганий запах.

Найбільша мрія Карбіда - прорити майже кілометровий тунель між Україною та Європейським Союзом. Він вважає неподобством, що українці після Революції Гідності та військової агресії Росії на сході так і не отримали безвізовий режим з ЄС. І хоче виправити цю ситуацію. Але сам він цього зробити не може і тому до нього приєднуються "помічники" - місцеві контрабандисти, які переслідують аж ніяк не шляхетні цілі.

Андрій Любка зазначив, що в основу роману лягла реальна історія. Так, в 2012 році в Ужгороді знайшли контрабандистський тунель між Україною та ЄС. Найцікавіше, що він починався не десь в лісі, або на околицях, а в підвалі будинку одного з робітників СБУ. Цитата "Reuters" про цей туннель стала епіграфом до "Карбіду".

Після заходу Андрія Любка поспілкувався з глядачами та відповів на їх питання. Автор розповів про своє політичне ув’язнення на 15 діб в Білорусії, перші літературні спроби в Ужгороді та, дискутуючи про Бога, зазначив, що небожитель мав би бути жінкою. На думку Любки, чоловік є набагато деструктивнішою силою, ніж жінка.

Захід став початком співпраці між проектом "Мережа" та НМО "Magnum Opus" у Полтаві. Наступним письменником, який здійснюватиме презентаційний тур містами України в рамках даного проекту стане поет Дмитро Лазуткін.

Більше новин про життя області читайте на Depo.Полтава.

Ми тепер ВКонтакте. Долучайтеся до нашої групи!