Вибрати редактора, змінити депутата: Як "пролетіла" перша сесія Полтавської міськради у 2018 році

Чергова сесія міськради минула у шаленому темпі: депутати розглянули близько 70 питань за дві години і розбіглися до наступної зустрічі, яка має відбутися аж за три місяці

Вибрати редактора, змінити депутата: Як…

В п'ятницю, 16 лютого, нарешті відбулася чотирнадцята сесія Полтавської міськради сьомого скликання – перша в 2018 році. На розгляд відпочилих на тривалих канікулах депутатів було винесено 67 питань. На відміну від попередніх сесій, гострих питань у порядку денному не було. Тож серед полтавських активістів та громадськості особливого зацікавлення ця сесія не викликала, і правоохоронці, яких чомусь чимало нагнала міська влада, відверто нудьгували в порожніх коридорах міськради. Та й у сесійній залі, де зазвичай яблуку ніде впасти, було багато вільних місць.

Напередодні сесії екоактивісти закликали полтавців принести небезпечні відходи під мерію, щоб спонукати полтавську владу нарешті звернути увагу на проблему утилізації сміття у місті. Але масовою ця акція не вийшла: ніхто з містян її не підтримав. Активіст Сергій Антоненко приніс з собою шину, ртутні лампи та інші відходи, але з цим "добром" його до сесійної зали охорона, що і не дивно, не впустила.

Залишивши відходи поза сесійною залою, Антоненко таки пройшов на сесію. Йому навіть вдалося виступити та закликати мера та депутатів навести лад у сфері утилізації сміття.

Загалом на початку сесії у залі зареєструвалося 40 депутатів із 41. Мер Полтави Олександр Мамай надав слово голові полтавської територіальної виборчої комісії, який оголосив про зміни у депутатській франкції "Самопоміч": замість Ігоря Окіпнюка, який склав повноваження депутата, місце у сесійній залі зайняв Сергій Бутко.

Після виступу представників громадськості, депутати швидко визначилися з порядком денним та перейшли до голосування. Варто одразу зазначити, що питання, внесені депутатом від СДП Олександром Шамотою щодо скасування підвищення тарифу на проїзд в громадському транспорті Полтави та про звернення до кабінету міністрів України про підвищення пенсій силовикам, депутати розглядати відмовилися.

Перші питання стосувалися бюджету міста: депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2017 рік (у минулому році Полтава отримала близько 3,3 млрд грн доходів і стільки ж витратила), розподілили близько 350 млн грн надлишкових коштів за 2017 рік (тут пощастило в основному житлово-комунальному господарству) та виділили кошти на підтримку роботи держказначейства та податкової служби.

Не збавляючи темпу, депутати надали згоду на розміщення багатофункціонального спортивно-ігрового майданчика по бул. Богдана Хмельницького, 20-а, що у мікрорайоні Левада, виділили нові земельні ділянки під стоянки автотранспорту, але "спіткнулися" на "нещасливому" питанні №13 "Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності". Депутат від "Батьківщини" Олег Бєлоножко запропонував виключити пункт щодо розміщення нового торговельного МАФа в історичному центрі міста, біля будівлі колишнього кінотеатру Котляревського, оскільки це суперечить правилам розміщення тимчасових споруд у центрі міста (зоні А). 38 депутатів підтримали цю пропозицію.

Також суперечки викликало питання №15 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою юридичним та фізичним особам". Депутат від "Свободи" Юліан Матвійчук висловив побоювання, що, згідно документації, земля під Полтавським Кадетським корпусом може бути забудована житловими багатоповерхівками. На що очільник управління земельних ресурсів Юрій Трегубов зазначив, що всі земельні ділянки в центрі міста (навіть під історичними пам'ятками) - це земля громадської забудови. А Олександр Мамай заявив, що житлового будівництва біля Кадетського корпусу не буде. Мер тут же висловив докір націоналістам, щоб ті "не сували орлу прапори в зуби", бо це знущання над державним прапором та пам'яткою архітектури. Після чого потрібне рішення ухвалили: "за" проголосували 30 депутатів, утримались - чотири і "проти" - семеро.

Далі депутати "скинули" із комунальної власності територіальної громади Полтави державі земельні ділянки для експлуатації автомобільної дороги державного значення (міжнародна) М-03 "Київ -Харків - Довжанський", в межах Полтави. Після чого ухвалили внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтави на 2018 рік. Ці зміни передбачають виділення коштів на ремонт під'їздів усіх старих п'ятиповерхівок міста. Також депутати затвердили "Програму розвитку міського електротранспорту м. Полтава на 2018-2020 роки", яка передбачає реконструкцію тролейбусної мережі, придбання нових тролейбусів та будівництво нової тролейбусної лінії до мікрорайону Огнівка.

Далі депутати голосували за низку технічних господарських та соціальних питань. Наприкінці сесії депутати перепризначили Ларису Семенягу на посаду редактора газети Полтавської міської ради "Полтавський вісник", а новопризначеного депутата Сергія Бутка включили до складу постійної земельної депутатської комісії. Також проголосували за затвердження "Програми сприяння створення ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2018-2019 роки", внесену депутатом від "Самопомочі" Дмитром Сенчаковичем. Програма гарантує ремонт у будинках, які створюють ОСББ, одного з об'єктів (наприклад, даху). Решта ремонтів після виготовлення проектів відбуватиметься за умови співфінансування з бюджету міськради.

Розглянувши близько 70 питань за дві години депутати швиденько розійшлися по домівках. І надовго: наступна сесія відбудеться приблизно за три місяці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme