Як журналісти з правоохоронцями полювали за агітаційним цукром та аптечками

Доки полтавські міліціянти збиралися, агітаційний цукор роздали, а вхід до аптечок закрили

Як журналісти з правоохоронцями полювали…

Лише зараз, за 5 днів до виборів, правоохоронці взялися за проблему непрямого підкупу виборців, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Прес-конференція в міліції завершилася поїздкою по місцях підкупу. Не дочекавшись відповіді на поставлені запитання, журналісти та опергрупа шукали правду безпосередньо на місцях видачі пенсіонерам цукру та аптечок.
Спочатку майже 40 хвилин журналісти чекали під стінами УМВС Полтавщини транспорт та опергрупу, здавалося, що весь цукор та аптечки за цей час можна заховати.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 1

Нарешті автобус приїхав. Перша зупинка: Майдан Незалежності, 1б. Там роздають цукор, ще при в'їзді до офісу партії "Совість України" ми помітили значну кількість пенсіонерів, які несли "партійні" пакети. Побачивши пресу вони накинулися на них зі звинуваченнями в роботі на опонентів Олександра Федоровича. Електорат бабусь у чинного міського голови доволі потужний, за кілька кілограмів цукру вони не лише журналісту шлях перегородять, а й коня на скаку зупинять.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 2

До приміщення медійників не пустили, мовляв, наразі там триває перегляд фільму, сеанс завершиться і нам дозволять зайти. Хвилин через 15-20 чергову партію пенсіонерів випустили з приміщення та відправили їх за цукром, який видавали з поруч розташованих дверей.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 3

Нам старенькі відмовлялися надавати будь-які коментарі. Врешті ми знайшли людину, яка згодилася пояснити, що тут відбувається. Науковий співробітник ПДАА Ольга Шапочко отримала пакунки з цукром для свого батька. Жінка запевняє, що цукор тут роздають кожного дня, вона - свідок, бо кожного ранку цією дорогою прямує на роботу.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 4

Пенсіонер Василь Чекало розповідає, що їм спочатку показали фільм про Полтаву, а потім запросили отримати цукор як подарунок до дня народження. Прямої агітації, за його словами, не проводили і про те, що "Мамай - самий красівий" не говорили.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 5

Міліціняти задокументували інформацію, після чого ми поїхали до місця, де роздають аптечки (вулиці Калініна, 12/8). Тут забачивши пресу та міліціянтів одразу зачинили всі троє дверей. "Волонтери Матковського", як вони самі себе назвали, заборонили нам заходити на приватну територію та порадили отримувати пояснення безпосередньо від Андрія Всеволодовича.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 4

Бабусі Матковського, що чекали видачі аптечок, на відміну від Мамаївських, поводили себе спокійно, на всі наші запитання відповідали "Ми не бажаємо з вами говорити". Проте, коли через певний час відчинилися двері і звідти ринув натовп громадян з тими ж таки заповітними аптечками, бабусі оживилися та вишикувалися в чергу за наступною порцією медикаментів. Ірина Дмитрівна з однією аптечкою в руках пояснила, що дарунки їм дали в рамках програми "Здорове місто", агітацію не проводили. Пенсіонерка Людмила Волкова говорить, що прийшла за запрошенням, волонтери розповідали їм яке гарно місто було за часів мера Андрія Матковського. Також волонтери пропонували повернути колишню красу міста проголосувавши за вказаного кандидата, проте пані Волкова не поспішає називати це передвиборчим підкупом.

Як журналісти з правоохоронцями їздили отримувати агітаційний цукор та аптечки - фото 7

Все побачене сьогодні прокоментував речник УМВС Полтавщини Юрій Сулаєв:
"На сьогодні ми маємо 57 заяв про порушення виборчого законодавства. Сьогодні від журналістів ми отримали дві заяви, вони офіційно зареєстровані та внесені до Єдиного обліку, і наскільки мені зараз відомо, з послідуючим внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань з кваліфікуючими ознаками статті 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборців). З приводу адрес, які ми сьогодні відвідували, раніше уже надходили заяви. Вони зареєстровані по Октябрському райвідділу міліції. Після отримання офіційних повідомлень, приїжджала слідчо-оперативна група і в цей момент зачинялися всі точки, де імовірно, робилися ці дії. Таким чином, особи, яка погодилася написати хоча б одну заяву, не було. На сьогодні ми маємо факт реєстрації вказаних правопорушень за звернення журналістів. Надалі проводитиметься перевірка."

Чи встигне завершитися перевірка до виборів - невідомо. І чи захочуть правоохоронці скорішого її завершення - теж відкрите питання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme