Сепаратисти фінансували "ДНР" через кременчуцький банк

Полтавський суд відмовив у клопотанні СБУ про доступ до рахунків донецьких терористів

Жителі Донецька і Литви перерахували на окуповані території Донбасу 3,5 мільйона доларів, зароблених на шахрайській схемі з казначейських облігацій, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Проте, суддя Октябрського суду Полтави Лариса Кулешова відмовилась надавати СБУ доступ до рахунків представників Новоросії, які розміщені в "АКБ банку". Про це стало відомо з судового рішення від 6 листопада 2015 року. В цьому документі йдеться, що розслідування почалося 8 червня 2015 року за статтею "фінансовий тероризм" (ч.1 ст. 256-5 Кримінального кодексу України). Кримінальне провадження проводить слідчий відділ УСБУ в Полтавській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2013 році топ-менеджер "Автокразбанку" запровадив схему легалізації грошових коштів шляхом перепродажу державних казначейських зобов'язань між банками, фізичними особами-нерезидентами і сепаратистами. Як сказано в матеріалах слідства, схема мала систематичний характер і була спрямована на незаконне отримання коштів для подальшого фінансування операцій, спрямованих проти конституційного ладу в Україні.

В 2012 році Міністерство фінансів розмістило і реалізувало через "Ощадбанк" казначейські зобов'язання на пред'явника на суму близько 200 мільйонів доларів (номіналом 500 доларів). Строк погашення - кінець 2014 року. Протягом 2012-2013 року "Автокразбанк" закупив в осіб-резидентів казначейські зобов'язання на суму 3,5 мільйона доларів за номінальною вартістю і перепродав за такою ж ціною чотирьом громадянам Литви.

Ці особи, використовуючи послуги "АКБ-банку" продали облігації громадянам України за заниженою вартістю. Згодом українці повторно продали їх "АКБ-банку" уже за більшою номінальною вартістю, отримавши таким чином офіційний легалізований дохід. Згідно виписки з кримінального провадження, жителі Донецька починаючи з 2014 року здійснювали фінансування підготовки і озброєння бойовиків "ДНР" та "ЛНР" для вчинення терористичних актів. Гроші переказували з використанням банків Кременчука і Севастополя.

Слідство просило суд отримати доступ до банківських рахунків всіх встановлених учасників схеми. Отримані відомості повинні допомогти слідству з доказовою базою у висуненні обвинувачення про фінансування терористичної діяльності "ЛНР" та "ДНР". Проте суд відмовив в цьому. Суддя Лариса Кулешова в клопотання СБУ "не встановила достатнього і обгрунтованого підтвердження тому, що вказана інформація, тимчасовий доступ до якої слідчий просить надати, має важливе значення для досудового розслідування, а іншим шляхом інформацію отримати неможливо".

Суддя також відзначила, що ніяких доказів в підтвердження маніпуляцій, здійснених фізичними особами з казначейськими обов'язками на 3,5 мільйона доларів, в матеріалах клопотання не міститься. В доступі до рахунків відмовлено.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme