З початку 2019 року на Полтавщині зареєстрували 11 000 злочинів, - прокурор області

Найпоширенішими правопорушеннями у першому півріччі поточного року стали злочини проти власності

Під час пленарного засідання двадцять шостої сесії Полтавської обласної ради 19 липня прокурор Полтавщини Дмитро Чібісов звітував про результати діяльності органів прокуратури за перше півріччя 2019 року, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Для кращого засвоєння інформації прокурор представив звіт у вигляді презентації з діаграмами. Чібісов доповів, що з початку поточного року на Полтавщині було скоєно 11 000 злочинів, а за аналогічний період 2018 року їх зареєстрували 12 000. Серед найпоширеніших правопорушень – злочини проти власності.

На фото - прокурор Полтавщини Дмитро Чібісов

Прокурор Полтавщини стверджує, що в області майже на 20% знизилась кількість вимагань, а розбійних нападів стало менше на 17%. Шахрайств у 2019-му поменшало на 15%, крадіжок – на 9%, а грабежів – майже на 5%.
За перше півріччя поточного року задокументували понад 120 фактів збуту наркотиків та припинили діяльність двох нарколабораторій, зокрема, затримано найбыльше в Україні угрупування, яке організувало схему продажу метадону. Окрім того, за словами Чібісова, на 130 га землі припинили вирощування рослин снотворного маку, загальною вартістю понад 345 млн грн. Спільно з правоохоронцями виявили п'ять організованих злочинних груп, припинили діяльність двох конвертаційних центрів і шести "підпільних" цехів з виготовлення алкогольної продукції.

За вказаний період прокурори скерували до суду майже 2 000 обвинувальних актів, 13 з яких – про корупційні злочини. До суду спрямували обвинувальні акти щодо чотирьох працівників патрульної поліції, які вчинили розбійний напад на кременчужанина і двох копів-хабарників.  

За результатами перевірок, здійснених прокуратурою у місцях позбавлення волі, було звільнено п'ятьох осіб, яких утримували незаконно. Двох працівників СІЗО затримали на спробі передати ув'язненим наркотики. Рівень дитячої злочинності, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, зменшився на майже 29%, неповнолітніми було вчинено 79 кримінальних правопорушень. Також Чібісов зауважив, що у 2019-му прокурори Полтавщини повернули до бюджету понад 6 млн грн несплачених податків.

Після звіту до прокурора Полтавщини звернувся депутат Анатолій Ханко і поцікавився, наскільки прокуратура усвідомлена щодо нелегального видобутку корисних копалин, і чи не закриває на це очі. За словами Ханка, будівельні фірми незаконно відбирають у громади цінні землі. Чібісов відповів: "Стосовно тої роботи, яка проведена, можу зазначити, що лише по одному з кримінальних проваджень було доведено експертизою сума приблизно 250 млн грн збитків внаслідок незаконної діяльності з вилучення корисних копалин, зокрема, з тих питань, які ви говорите".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава