Вимушених переселенців на Полтавщині працевлаштують коштом Японії

Новий проект передбачає надання соціальних гарантій людям з тимчасово окупованих територій

Вимушених переселенців на Полтавщині пра…

У Полтаві за участі директора Програми розвитку ООН в Україні Янтомаса Хіємстри урочисто підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між ПР ООН і облдержадміністрацією щодо реалізації в області проекту "Швидке реагування на соціальні та економічні виклики внутрішньо переміщених осіб в Україні", що фінансує уряд Японії, пише Depo.Полтава, посилаючись на "Урядовий кур'єр".

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, Полтавщині допомагають тому, що тут уже чимало зроблено для психологічної, соціальної і трудової адаптації цієї категорії українців, особливо для жінок з дітьми, яких в області офіційно зареєстровано понад 28 тисяч осіб. Японський грант посприяє розв'язанню їхніх проблем з працевлаштування. Зокрема коштом дружньої нам країни переселенців навчать, як вести бізнесові справи. На тимчасове працевлаштування вимушених переселенців в області, а також громадам, які їх приймають, за словами представника проекту в Україні Руслана Федорова, Японія надала шість мільйонів доларів. У масштабах країни їхня сукупна допомога становить приблизно 800 мільйонів доларів.

Проект розраховано на рік, його реалізовуватимуть не тільки у містах, а й у віддалених селищах як продовження роботи щодо вимушених переселенців у Миргороді, де частину їх на умовах співфінансування забезпечено робочими місцями. Роман Федоров розраховує на подальшу підтримку у вирішенні цього питання обласної влади та служби зайнятості населення.

Під час засідання "круглого столу", присвяченого цій проблемі, заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості Наталія Линник розповіла, що показник безробіття на Полтавщині, порівняно з відповідним періодом торік, збільшився із 9,6% до майже 14% - він один із найвищих в Україні після Донецької і Луганської областей. На обліку в цьому центрі перебуває 25 тисяч безробітних. Статистику "зіпсував" Кременчук, промислові підприємства якого були орієнтовані на ринки РФ. Після розірванням зв'язків лише Кременчуцький сталеливарний завод звільнив останнім часом 3,6 тисячі працівників. Усі вони сподіваються на допомогу у зв'язку з безробіттям і хоча б тимчасове працевлаштування. До того ж ринок праці поповнився півтисячею демобілізованих військовослужбовців і вимушеними переселенцями. Водночас із майже 30 тисяч переселенців про потребу у працевлаштуванні заявили всього 4,5 тисячі. Півтори тисячі з них отримали статус безробітних.

За словами Наталії Линник, не всі переселенці готові працювати - тільки кожен восьмий. Кожен п'ятий сподівається повернутися додому. Керівництво центру зайнятості робить усе можливе, щоб допомогти працевлаштуватися людям, які потрапили в біду. Скажімо, 402 переселенці задіяні на громадських роботах завдяки тому, що область отримала грант на тимчасове сезонне працевлаштування учнів і студентів. А от допомогою на розвиток бізнесу, відкриття власної справи змогли скористатися поки що 17 учорашніх безробітних переселенців. Коштів катастрофічно не вистачає. Тому підтримка ПР ООН у цій ситуації вкрай необхідна.

На важливості розвитку підприємництва в області й навчання людей бізнесових справ за підтримки міжнародної спільноти, громадськості та влади акцентувала і генеральний директор обласного фонду підтримки підприємництва Ніна Кузьменко. Вона зауважила, що на Полтавщині реалізовано 57 бізнес-проектів на 10 тисяч населення, тоді як у розвинених європейських країнах на таку кількість людей припадає в середньому 400 бізнес-проектів. Усього за період діяльності фонду в області реалізовано близько 350 підприємницьких проектів на п'ять мільйонів гривень.

Підсумовуючи результати зустрічі, Янтомас Хіємстра сказав, що ситуація із зайнятістю населення в області типова для України. Завдання проекту - поліпшити її, допомогти людям навчитися економити, самим заробляти, не сподіваючись на державу. На його думку, досягти бажаного можна тільки спільними зусиллями.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Полтава

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme