ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

200 партій із Полтавщини візьмуть участь у місцевих виборах

Новий закон про місцеві вибори набрав чинності
Depo.
9 серпня 2015 13:39
ФОТО: depo.ua

Новий закон про місцеві вибори вступив у силу. Відтепер всі партії, зареєстровані пізніше, не матимуть права брати участь у виборах 2015 року, пише Depo.Полтава, посилаючись на "Полтавщину".

7 серпня опублікований Закон України "Про місцеві вибори", це значить, що він набув чинності. Прийняли його у другому читанні. Згідно пункту 3 статті 35 цього закону, участь у виборах можуть брати тільки ті партії, котрі були зареєстровані на момент його опублікування.

"Місцева організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що відповідна місцева (республіканська в Автономній Республіці Крим, обласна, районна, міська, районна у місті) організація партії зареєстрована в установленому законом порядку, з урахуванням обмежень частини другої статті 12 цього Закону", - йдеться в законі.

Таким чином, в Полтавській області на сьогодні зареєстровано 200 партій. "Застрибнути в останній вагон" встигли три партії: "Відродження України" (керівник - В'ячеслав Євсюков); "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" (керівник - Сергій Соловей); "Партія місцевого самоврядування" (керівник - Микола Степаненко). Всі вони зареєструвались 5 серпня цього року.

Ще 7 партій зареєструвалось у проміжку між прийняттям закону Верховною Радою та підписанням президентом України Петром Порошенко (14 липня - 6 серпня). Це такі партії як "Офіцерський корпус"; "Наша земля"; "Партія гармонійного розвитку"; "Альтернатива"; "Наш Дім"; "Блок Дарта Вейдера"; "Платформа ініціатив". Всі ці партії є тільки обласними осередками, а не окремими організаціями.

До того ж, згідно статті 12 закону "Про місцеві вибори" у виборах не можуть брати участь партії, яких визнали комуністичними, нациськими або тоталітарними. Тобто партії, котрих визнали невідповідними вимогам ЗУ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.