Археологи виявили на Полтавщині низку давніх поховань з прикрасами та обладунками

Археологічні дослідження відбувалися поблизу відомого Більського городища скіфської доби

Археологи виявили на Полтавщині низку да…

На Полтавщині спільна археологічна експедиція Історико-культурного заповідника "Більськ" та Інституту археології НАН України під загальним керівництвом професора Сергія Скорого провела рятівні археологічні дослідження поблизу відомого Більського городища скіфської доби. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на сайт Інституту археології Національної академії наук України.

Роботи здійснювалися в урочищах "Безодня-1" і "Безодня-2". На одній з височин в урочищі "Безодня-2" відкрито одиночне грунтове жіноче поховання доби середньовіччя, зі слідами розчленування кістяка. У похованні виявлено низку прикрас: сережки або підвіски, намиста, перстень, а також залізного ножа. Точне визначення дати поховання поки що проблематично.

Вельми цікавими з'явилися результати дослідження невеликого, сильно розораного кургану № 127 в урочищі Марченки. Він містив два чоловічих поховання: основне, епохи архаїки, і впускне, IV ст. до н.е. Впускне поховання виявилося цілком зруйнованим під час, як мінімум, двох пограбувань. З інвентаря збереглося лише кілька бронзових вістрів стріл і залізний вток списа або дротика. Основне поховання є непошкодженим. Воно було виконано в ямі, викопаній в стародавньому чорноземі, у дерев'яному гробовищі. Положення небіжчика та розміщення речей не є характерними для ранньоскіфського похоронного обряду.

У могилі виявили повний комплект наступального озброєння ближнього бою – акінак зі слідами дерев'яних піхов, прикрашених бронзовою бутероллю у вигляді голівки хижого птаха, бойова сокира-молот і наконечник списа, а також декілька бронзових архаїчних вістрів стріл. Цікаво, що до піхов акінака спочатку був прикріплений довгий стилетоподібний бойовий або мисливський ніж. Склад озброєння ближнього бою повністю відповідає тому, що був свого часу відкритий в гробниці № 2 кургану Реп'яхувата Могила, в басейні р. Тясмин (Дніпровське Лісостепове Правобережжя). Виявлена бронзова бутероль від піхов акинака – друга надійно документована знахідка в архаїчних скіфських похованнях Східноєвропейського Лісостепу. Над похованням відкриті сліди тризни у вигляді уламків, як мінімум, 5-6 ліпних посудин ранньоскіфської пори. Дата могили, скоріш за все, кінець VII або самий початок VI ст. до н.е.

Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що на Полтавщині під час будівництва автомобільної дороги Н-31 "Дніпро-Решетилівка", поблизу с. Грицаївка Кобеляцького району, виявили залишки двох старовинних курганів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme