ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Битва за "полтавський престол": Мамай-Матковський - хто кого

За результатами голосування у другому турі за Полтаву боротимуться два мери - нинішній і колишній
Depo.
27 жовтня 2015 13:58
ФОТО: depo.ua
Битва за "полтавський престол": Мамай-Матковський - хто кого
Битва за "полтавський престол": Мамай-Матковський - хто кого

Уже відомі результати голосування у Полтаві. Очевидно полтавці вирішили не міняти мера. За результатами волевиявлення більшість містян підтримали нинішнього градоначальника Олександра Мамая ("Совість України"). Втім, рано забігати наперед. Міському голові Мамаю дихає в потилицю екс-мер Полтави Андрій Матковський (БПП - "Солідарність"). Між ними різниця коливається у межах 5 тисяч голосів. Тож, ймовірно, у другому турі результат може бути несподіваним.

Частину голосів у Полтаві перебрали на себе "свободівець" Юрій Бублик і "регіонал", екс-губернатор Полтавщини Олександр Удовіченко. Бублик - кандидат, який упродовж усієї виборчої кампанії вів активну політику проти Андрія Матковського. Тож ймовірно частина прихильників Бублика проголосує у другому турі за Мамая (а це плюс-мінус 15 тисяч голосів). Електорат Удовіченка дещо складніший. Свого часу Мамай і Удовіченко були однопартійцями (Партія регіонів). Тепер Удовіченко став конкурентом для Мамая. Однак, він точно не підтримує політику Матковського, який балотується від чужої Удовіченку влади - Порошенка. Тож, цілком можливо, що прихильники "регіонала" віддадуть свої голоси у другому турі також за мера Мамая.

Інша справа каплінський друг - "найпростіший" кандидат Олександр Шамота ("Партія простих людей"). Шамота упродовж 5-річної каденції Полтавської міськради був в опозиції і постійно вів політику проти мера Олександра Мамая. Варто лише згадати, як Шамота разом з нардепом Капліним зірвали сесію Полтавської міськради. Це було цього літа, коли Мамай на капоті покатав депутата Шамоту. Тож цілком можливо, що прихильники каплінської сокири підтримають мамаївського опонента Андрія Матковського. (Шамота у Полтаві набрав більше 8 тисяч голосів).

Саме через те, що сили будуть рівними, кандидатам Мамаю і Матковському доведеться попотіти, аби завоювати прихильність електорату. Що робитимуть два мери, аби потрапити до влади, можна судити з огляду на їх попередню політичну діяльність. По-перше один і другий не відмовляться від старої, перевіреної схеми - підкупу. Втім цього разу купувати доведеться дещо іншу аудиторію. Якщо на цукор та аптечки, роздані перед виборами кандидатами, повелися пенсіонери, то на цей раз вікова категорія дещо молодша. Це люди переважно від 30 до 50 років. Тож, що даруватимуть їм Мамай та Матковський, побачимо згодом.

Не виняток і те, що кандидати застосують один проти одного брудні технології, чорний піар і так далі. Проте, при цьому обом доведеться доказати, що кожен "гарний" по-своєму. Ну а результат знають самі полтавці. Доля цих двох у їхніх руках, чи пак, головах.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.