Чим жила Україна: Страхітливе море, авто на прив'язі та прогулянка з гранатометом

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Страхітливе море, авто…

Після бурхливого завершення літа українці почали складати "план дій" на осінь, а хтось подумує і про зиму. Та перш ніж розпочати новий сезон, згадаємо ще раз найцікавіші новини тижня, що минає.

Київ

Сповнене подій столичне життя не перестає дивувати киян. Посеред височенних багатоповерхівок у одному із спальних районів міста мешканці угледіли кіз, які спокійно жували траву і не зважали на довколишній урбанізм. Ще дивувало, що пастуха біля невеличкого стада рогатих-бородатих взагалі не було.

Система эдиного електронного квитка, Kyiv Smart Card, за допомогою якої оплачують проїзд в громадському транспорті? на тижні почала "викидати коники". І просто у якийсь момент – але дуже невдалий, у час пік – припинила працювати, спричинивши локальний пасажироапокаліпсис. Через збій у метро, аби уникнути черг та скарг розлючених пасажирів, відновили продаж жетонів, від яких до того відмовилися. Добре, що хоч вивести зелено-сині "кругляшки" далеко не встигли. А тим часом користувачам метро варто пам’ятати, що 31 жовтня метрополітен повністю відмовиться від жетонів. У наземному транспорті теж планують повністю перейти на е-квиток. Головне, аби система знову не підкачала.

Червона телефонна будка, червоні двоповерхові автобуси, характерна архітектура – на Троєщині з'явилась своя лондонська вулиця. Точніше, дворик. Правда, не у глобальному сенсі, а на малюнку. Мурал в англійському стилі створили на одній з багатоповерхівок у спальному районі Києва. Лондонські мотиви змушують троєщинців подумки переноситись у країну Біг-Бена, Тауерського мосту та площі Пікаділлі.

Тим, хто звик до перельотів із аеропорту "Київ" (в народі – "Жуляни", – ред.), деякий час доведеться "помотатись" через Бориспіль. З 2 до вересня 2019 року аеропорт в Жулянах закриють  на прийом та випуск повітряних суден через ремонт злітно-посадкової смуги. Оновлення обійдеться у 33 мільйони гривень. Втім, заради нової хорошої смуги можна деякий час і з Борисполя політати.

Донбас

Можливо, осінь принесе певні зрушення у ситуації на Донбасі. Президент Володимир Зеленський та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вже домовилися про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав та урядів 2 вересня. Президент України закликав лідерів країн Нормандської четвірки терміново провести чергову "нараду", а пані Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру.

Тим часом в окупованому Донецьку надумали перейменувати тамтешню Жовтневу площу на честь Олександра Захарченка, який загинув минулоріч. Українські користувачі соцмереж зустріли цю новину сміхом і бурхливими обговореннями, а терористи понесли на вже перейменовану площу квіти. 

Мер Рубіжного Сергій Хортів закликав міськраду піти у відставку. Всім разом. Справа в тому, що на одній з важливих сесій, яка мала б відбутись 21 серпня, зареєструвались всього дев'ять депутатів. Мер її закрив, але згодом вона продовжилась. Хортів звинуватив у ситуації гендиректора НВП "Зоря", депутата Рубіжанської міської ради та лідера фракції "Опозиційна платформа – За життя" Олександра Ченецова, а також депутата Валерія Харчука, який, на думку Хортіва, останнім часом керує міськрадою. "Ми досягли дна. Требі йти на вибори, люди повинні сказати своє слово. Я готовий скласти мандат міського голови разом з депутатами. Хай люди зроблять вибір", – сказав Хортів.

Львів

Безхатченкам міста Лева влаштовуватимуть "банні дні". Хоч і раз на місяць, але краще так, аніж ніяк. Точний день "великого купання"  поки не відомий, але варто слідкувати за повідомленнями департаменту гуманітарної політики міської ради. Зазначимо, що у серпні для безхатьків був організований спеціальний автобус, який відвіз безхатченків у Дім милосердя. І, напевне, важко знайти ще одне місто, де приділяють стільки уваги таким людям.

На Жидачівщині відкрили найбільший новозбудований міст в Західній Україні. У 2008 році тодішній перехід визнали аварійним, а в 2017-му, після обвалу, його перекрили. Відтоді закипіла робота. Зараз 200-метровий міст є найбільшим на Західній Україні зі зведених за час незалежності. 

У Дрогобичі було геть сумно. Посеред тижня тут обвалився житловий будинок. На жаль, не обійшлося без загиблих та постраждалих. Рятувальники виявили тіла восьми осіб, смерть яких наступила внаслідок завалу. Усіх мешканців пошкодженого будинку евакуювали, людям вже забезпечили тимчасове житло. Згодом у справі про загибель восьми людей в Дрогобичі затримали двох працівників комунального підприємства, 57-річного місцевого мешканця та 60-річну жительку міста Дрогобич. Інші деталі поки не повідомляються.

Дніпро

До Дня міста хоч ще і лишилась пара тижнів, проте атмосферу святкування у Дніпрі можна відчути вже зараз. Підготовка до одного з улюблених свят не йде, кипить. Зокрема, тут планують влаштувати грандіозний карнавал із рекордною кількістю учасників. Аби зафіксувати рекорд, на карнавал "І love Dnipro запросили представників Книги рекордів України, а приєднатись то потужного дійства може будь-хто.

Дніпровчанка Ганна Мінюкова продовжує радувати прихильників новими світлинами. Після обіцянки влаштувати голу фотосесію на відремонтованому Новому мосту вона демонструє посилений інтерес до подібних конструкцій. Цього разу красуня не викладала надто відвертих знімків. Обмежилась фото у будівельній касці, джинсах та майці із спадаючою бретелькою на фоні обваленого мосту на Харківщині. Але навіть такий "лук" припав до душі шанувальникам. Тож можна не сумніватися, що далі буде.

Українці за натурою ще ті гурмани, але якими б не були шедеври інших кухонь, нема нічого краще за наш борщ зі скибкою запашного чорного хліба з сальцем та часником. "У Марганці нещодавно "гурманили" на фестивалі борщу і з'їли понад 100 літрів національної страви. Чаклувала над нею навіть міська голова Олена Жадько. Весь борщ на святі розійшовся "на ура", бо коли заходить про борщ, інакше й бути не може.

Харків

У місті Ізюм на Харківщині школи відмовилися від святкових лінійок. Навчальні заклади міста мають можливість самостійно обирати формат проведення свята Першого дзвоника у довільній ігровій формі. Учні матимуть можливість взяти участь у флешмобах, у іграх на свіжому повітрі, квестах та вікторинах, а не стояти на шкільному плацу і чекати, оли ж цей нудний офіциоз закінчиться.

Життя було б спокійнішим, якби не п'яниці. На Харківщині чоловік "під градусом" прийшов на прийом до лікаря виміряти тиск та прихопив із собою меч. Події у лікарні перетворились на справжній "екшн". Лікар зробила зауваження з цього приводу,  але пацієнт почав лаятись та погрожувати розправою, після чого оголив меч та, зробивши ним декілька розмахів, приставив до медика. Ще й заявив, що нічого йому не буде. Але домахався: "володаря меча" затримали. Лікар, на щастя, не постраждав.

Одеса

Втомлені від амброзії, але рішучо налаштовані на боротьбу одесити створили карту, на якій кожен охочий може відзначити місця масового зростання алергенної рослини в місті. Різні місця на карті позначають кольорами. Очищені від амброзії ділянки позначаються зеленим, очищені державними службами –  помаранчевим, ділянки зростання амброзії – червоним, а локації, де збираються активісти для видалення бур'яну (із зазначенням контактних осіб), – синім.

Ось-ось і Одеса буде відзначати 225-річницю заснування. На честь Дня народження міста у Літньому театрі Міського саду відкриють барельєф за мотивами легендарного твору Ільфа і Петрова "12 стільців". На ньому зображений один з головних героїв, Кіса Вороб'янінов. Герой як би проходить крізь стіну, тримаючи у руках стілець. Автором барельєфу є заслужений художник України, скульптор Катіб Мамедов, багато робіт якого прикрашають Харків.

Скульптура "Ніч" на одеському пам'ятнику архітектури, яким є будівля мерії, руйнується на очах. На початку тижня голову фігури навіть замотали скотчем, аби хоч якось запобігти руйнуванню, щоб за підборіддям, яке відвалилось, не відпали б інші частини статуї. У мерії повідомили, що причиною пошкодження стали дії невмілого оператора дрона чи квадрокоптера. Тішить те, що роботи з відновлення скульптури відбудуться у комплексі із реставрацією всього фасаду Старої біржі, яка не проводилася з 1949 року.

Запоріжжя

Запорожці стали заручниками ремонту дорожнього полотна на греблі Дніпрогесу. Через ремонтні роботи у часи пік – уранці та ввечері – на греблі, де працюють лише дві транспортні смуги, утворюються величезні пробки.  Щоб хоч якось зарадити проблемі, у місті були змушені оновити закинутий причал на правому березі і запустити річкові перевезення через Дніпро.  З одного берега на інший можна переправлятись на теплоході "Римський-Корсаков". Пасажирів, які вже спробували переваги річкового транспорту, було хоч і не багато, але люди лишились задоволеними. Що і не дивно: краще хоч так їхати, ніж стояти у вічному заторі.

Коваль Олександр Шапошник викував велетенського дракона у Бердянську. Майстер розійшовся не на жарт: металевий монстр сягає заввишки двох метрів, а його тіло покривають три тисячі вручну вироблених лусочок. Ескіз для роботи намалювала учениця  маріупольської школи мистецтв Софія Антипюк.

Ті, хто живе далеко від моря, мріє про нього. Але не про таке. У Приморському Посаді відпочивальники викладають відео із відлякуючим "чорним" Азовським морем. У коментарях користувачі припускають, що вода могла потемнішати або через викиди каналізації з баз відпочинку, або через нашестя медуз та водоростей. Вигляд такого моря навіть дещо жахає.

Закарпаття

Віра в себе творить дива. У День Незалежності волонтери з Виноградова здійснили мрію 19-річної Надії Танчинець: допомогли дівчині на інвалідному візку зійти на гору Говерлу. Дівчина довела, що навіть на візку можна жити активно і радіти кожному дню.

Якщо справи так підуть і далі, то Мукачево стане містом близнюків. Бо двійні тут народжуються вже шостий тиждень поспіль. Ото щастить батькам!

"Жирний" натяк на зиму зробила погода закарпатцям: у Перечинському районі "засніжило". Туристи зафільмували засніжену зелену траву та засипаний гамак для відпочинку. Втім, оманювати себе не треба. Бо це ще не сніг, а просто дрібний і рясний літній град. Можна сказати, підгготовка до справжнього снігу. 

Вінниця

Загадкова земля Вінниччини продовжує підкидати містянам "сюрпризи". Черга дивувати дійшла до села Городківка Крижопільського району. Активісти тут виявили давні підземні ходи завдовжки понад 50 метрів. На думку істориків, підземелля слід датувати ХVІІ століттям і припускають, що їх побудували ченці. Підземні ходи з’єднували костел, церкву, базар і виходили до покинутого єврейського цвинтаря. Селяни хочуть катакомби зберегти, відбудувати зруйновані ділянки і створити там музей.

Сварки між прихожанами різних патріархатів не вгамовуються. Черговий скандал стався у селі Хижинці на Вінниччині,  де прихожанин московської церкви зірвав український прапор. Люди ж рук не склали, освятили новий прапор і знову підняли його на флагшток. Невдовзі і злочинця затримали. Ним виявився парафіянин московського патріархату, який після злочину сховав прапор в господарчому смітті на подвір'ї храму.

Житомир

Український пілот Володимир Васильєв перелетів на літаку 1963 року випуску з американського Лас-Вегаса до Житомира. Чоловік ризикував, бо здійснював політ на літаку, який не має спеціальної системи від обледеніння. Чоловік летів над холодним океаном без радіозв’язку. Його політ тривав 64 години.

Кропивницький

Кропивничани на тижні не могли натішитись, побачивши на вулиці прив’язану машину. Власник старого "Жигуля" у центрі міста застосував досить дивний антиугонний пристрій до свого транспорту. У мережі припускають, що винахід має убезпечити автівку від викрадення. Схоже, викрасти прив’язане авто, дійсно, справа не проста. На тяганину з таким механізмом у крадія може піти надто багато часу.

Нетверезі прославили своїми витівками і Кропивницький. П'яного чоловіка із гранатометом у руках затримали на вулиці обласного центру. Копи спрацювали оперативно: невдовзі халамидника затримали, поклали обличчям на капот.

Українську хіп-хоп виконавицю Alyona Alyona, яка за останній рік набрала шаленої популярності, номінували на німецьку міжнародну премію Anchor. Проте не всі в курсі, що Альона Савраненко є уродженкою Кропивниччини. До 16 років вона жила з батьками у Новомиргородському районі і іноді приїздить туди, щоб відвідати родичів.

Полтава

Дочекався реставрації і полтавський музично-драматичний театр ім. Гоголя. Аби "причепурити" одну з головних родзинок міста, виділили понад 6 мільйонів гривень. Але не все так просто. У Департаменті будівництва, містобудування й архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА кажуть, що спочатку замовники робіт отримають дозвіл ДАБІ, виплатять аванс підрядникам і вже тоді розпочнуть роботи. 

Полтавки не лише гарні, а й сильні. Цього разу силою вразила канадців полтавка Дарія Бражник, яка взяла "золото" на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорів та юніорок у місті Реджайна. У присіданні полтавка показала результат 135 кг. У вправах з жиму і тяги встановила нові рекорди України з результатами 80 і 120 кг. Також Дарія Бражник виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу.

Хмельницький

Смачно борщем на тижні пахло на Шепетівщині. Тут відбувся перший фестиваль борщу "Варись, варись борщику в полив'янім горщику". Фестивальний борщ розійшовся під пампушки з часником, з опіканцями, з пирогами та салом. "Фішкою" фестивалю були локації учасників. Представники різних сіл оформляли свої свої тематичні зони так креативно, що борщ хотілось куштувати скрізь.

Хмельничанам тим часом приготували сюрприз, повязаний із ремонтом годинника на каланчі в центрі міста. На вежі планують встановити жакемара – рухому годинникову фігурку. Це буде чоловічок зі сурмою. Він виходитиме на балкончик й сурмитиме о дев’ятій ранку, дванадцятій, шістнадцятій та двадцятій годинах.

Рибалка на Хмельниччині пішов за рибою, а вполював 100-кілограмову фугасну авіабомбу часів Другої Світової війни.  Ото "порибалив". Такої "риби" нікому не побажаєш.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme