Чим жила Україна: "Ходячі" бібліотеки, "хрещення" трамваїв та квітучий унітаз

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Ходячі" бібліотеки, "…

Адреналін, шок, здивування, апатія – в Україні за тиждень можна пережити те, що в інших країнах переживають за місяць. Про те, що бентежило людей останні сім днів, - у дайджесті Depo.ua

Київ

Українська столиця – місто чудес. Коли щось виходить з ладу, народ не чекає з моря погоди, а кидається лагодити власноруч. Наприклад, в одній зі столичних маршруток замість автоматичних дверей причепили звичайні двері, як у туалеті. Естетичного смаку хоч і нуль, та головне, люди цілі. Бо, буває, в годину-пік маршрутка перетворюється на "набиту будку", яка тріщить по швах.

Хто сказав, що свиня людині підходить лише на шашлик. Порося може бути справжнім другом, з яким не сумно гуляти, подорожувати та навіть просто разом помовчати. На столичному Відрадному у дворі однієї з багатоповерхівок мешкає добряча чорнява льоха на ім'я Маргоша. Свинку в цьому районі знають добре – вже сім років вона гуляє вулицею разом з господаркою і поводить себе як пес, тільки замість "гав" каже "рох-рох".

Столицею, як блискавка, прокотилась не дуже радісна для декого новина. З вулиць скоро можуть зникнути кіоски з розливним пивом. Згідно рішенню Київради, з власниками кіосків не будуть укладати пайову участь, а якщо власник МАФа не платить пайову участь, то кіоск вважатимуть незаконним. Чи будуть продавці "шифрувати" пиво під квас чи "дюшес" і як реагуватимуть на цю новацію любителі пінного напою, покаже час.

Якщо цьогорічне літо не балувало українців спекою, то надолужити потребу в сонячних променях можна зараз. Вересень дарує українцям максимум сонця, навіть рослини реагують на таку погоду по-весняному. У Києві, наприклад, на тижні зацвів бузок, переплутав осінь з весною. Цікаво, що ж буде взимку!

Донбас

На суворому Донбасі все "з ніг на голову". Контррозвідка бойовиків фіксує чисельні випадки погроз фізичною розправою з боку рядових бойовиків на адресу їхніх командирів і начальників. Такий "бєспрєдел" є тривожним сигналом і для лідерів окупованих територій. Якщо окупантські низи б'ють пики командирам, то шанс, що пику наб'ють найвищому керівництву, також є.

На Росії самі вже не розуміють, чого їм треба від Донбасу. Мерія Москви видала грамоти переможцям Пушкінського конкурсу з окупованої Луганщини, на яких написано "Україна, ЛНР, Луганськ". Таким чином, визнавши, що "ЛНР" – це Україна.

Тим часом на прифронтову зону Донбасу завітали французькі дипломати аби ознайомитись із процедурою перетину лінії розмежування. Побачене французьку делегацію вразило. Політики не були багатослівними, сказали лише, що після повернення додому візьмуться закликати співвітчизників підтримувати Україну. Отак пошматована війною місцина впливає на свідомість європейців.

Рівне

У Рівному пасажири звикли до ввічливих водіїв, але гості міста, які заходять до рівненських маршруток вперше, отримують шок. В салоні чи не найнепримітнішої маршрутки є кошик з цукерками та міні-плакат із написом: "Дякуємо вам, що ви з нами". Ще трохи - і містянам у маршрутках пропонуватимуть воду, каву та чай. Бодай сервіс такий і до столиці дійшов.

Волинь

Варто лише трохи від'їхати та пересісти десь у транспорт, скажімо, на Волині, ситуація міняється крадинально. До прикладу, аби дістатись до курортного Шацька на Волині, пасажирам транспорту доводиться проходити сім кіл пекла. У департаменті інфраструктури збиралися оголосити Шацьк курортом державного значення, але про оновлення та збільшення кількості транспорту туди навіть не думали. Люди в маршрутках, прямуючи у Шацьк, сидять один в одного на головах та ледь не у водія на кермі. В тісноті, але в мирі.

Дніпро

За пригодами колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі на тижні не спостерігав хіба що ледачий. Перетин кордону та палкі промови політика набридли не лише простим людям, а й журналістам. Деякі охрестили переміщення Міхо та його команди "пересувним цирком". У Дніпрі ще в червні законом заборонили гастролі пересувних цирків, але на тижні мер міста Борис Філатов зробив виключення та дозволив гастролі для "Цирку Саакашвілі". "На час візиту Саакашвілі і "Руху нових сил" у ввіреному мені земляками місті, припиняю дію вищевказаного розпорядження. Даю розпорядження відповідним службам забезпечити дезінфекцію території та гігієну проведення заходу. Прошу всіх місцевих глядачів не ображати артистів", - написав Філатов.

На додачу соцмережею промайнула чергова "зрада" від імені народного депутата Олександра Вілкула. Написане було жартом, але народ повірив. Якщо звести текст заяви Вілкула до двох слів, то інтерпретація буде наступною: "Федорович, повертайся!". Мовляв, Міхо і компанія показали, як. Допис набрав понад 420 репостів. От і думайте, де жарт, а де правда.

Не пустеля Сахара, але було спекотно. У Дніпрі 12 вересня зафіксували температурний рекорд. Максимальна температура в області склала +34°С. Ця цифра стала історичним максимумом. Попередній рекорд, який був встановлений понад сто років тому назад, в 1909 році, становив +31°С.

Харків

Постраждалих після диверсії у Балаклії нещодавно заспокоїли – без крівлі над головою не залишаться. Нещодавно влада пообіцяла, що впродовж вересня у власність постраждалих сімей передадуть 25 квартир та два приватних будинки. Наразі людям запропонували декілька варіантів житла, але родини не квапляться, розмірковують.

Новий транспорт в місті – це краще, ніж ніякого. Якби ще їздив добре, то ціни б йому не було. У Харкові от нещодавно злетів із рейок новісінький трамвай. Оптимістичні харків'яни і не таке бачили, тож схід з рейок сприйняли спокійно. "Хрещення пройшло успішно, тепер можна дрифтувати по-дорослому", - написали очевидці в соціальній мережі.

У країні, де з потом на чолі долають корупцію, продовжують викривати злочинні фінансові схеми. Нещодавно у місті арештували помічника судді за організацію схеми на 1 мільйон гривень. Як зазначив слідчий в суді, чолов'яга за попередньою змовою з іншими особами намагався перемістити через митний кордон України з приховуванням від контролю лікарськів засобів. Схема ж зіграла проти нього. Суд обрав помічнику судді запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 днів – до 30 жовтня 2017 року. Також підозрюваному варто потурбуватись і про заставу в розмірі 400 тисяч гривень.

Одеса

Новим трамваєм похвалились і одесити. Проте, на відміну від харківського, цей трамвай не їздить, а літає. Вагон, зібраний майстрами КП "Одесміськелектротранс" всередині блищить, як нова копійка, сам трамвай обладнаний пандусом для інвалідів, візуальною системою оповіщення, а також звуковою системою оповіщення для пасажирів з вадами зору. Поїздка в такому трамваї – саме задоволення.

А ще в місті біля моря в одному з провулків з'явилась креативна клумба. Містянин Ігор Красняк зібрав арт-об'єкт із підручних матеріалів за пару годин – у золотому унітазі (який хтось викинув на смітник, – Ред.) замайоріли квіти, а на місці, де мав би лежати туалетний папір – з'явився золотий батон. Арт-об'єкт тішить одеситів, які одразу починають згадувати президента-втікача. Автор інсталяції просто хотів подарувати людям настрій, навіть і не думав, що про нього в пресі напишуть, а слава прийшла непомітно.

Бувають випадки, коли одній людині потрібна допомога, і якщо багато хто відгукнеться та допоможе хоча б трохи, то в людини з'являється шанс. В Одесі народилося немовля вагою 800 грамів. Зараз дитина перебуває під опікою волонтерів. Батьки, яким трішки за 20, самі є сиротами і не в змозі забезпечити умови для одужання малюка. Але дитина має шанс, і гріх ним не скористатися.

Запоріжжя

У Запоріжжі урочисто вітали військових та нагороджували їх орденом "Народний герой України". Фішка відзнаки в тому, що виготовляють орден зі срібла, яке добровільно жертвують люди, в яких це срібло є. Нагородження військових триватиме доти, доки люди здаватимуть дорогоцінний метал - в цьому і полягає "народність". Зараз срібну відзнаку мають понад 330 людей. Один із кавалерів ордену під час урочистостей жартома нагадав, що срібло вбиває будь-яку нечисть. Тож випадковості невипадкові.

Володарі дорогих автівок мають дивитись на "всі триста шістдесят", тобто на всі сторони і цілодобово. Бо залишиш авто на вулиці на півгодини, повернешся, а від нього і сліду немає. Директор запорізької будівельної компанії "Форт" Євген Пєршин так залишився без свого Mercedes S350, про що сам повідомив у соцмережі. А авто бізнес-класу втратити - це, все ж таки, не смартфон загубити.

Місту у Запорізькій області, Мелітополю, присвятили марку. На честь 150-річчя мелітопольської земської пошти "Укрпошта" ввела в обіг новий художній конверт . На ньому зображена будівля Мелітопольської земської управи того часу, також є напис "150 років поштовим маркам Мелітопольської земської пошти". Тепер би ще хоча б на тиждень люди відмовились від користування електронною поштою і згадали б старі добрі часи, написавши один одному листи від руки...

Літо завершилось, треба повертатись у форму. Бердянські військові форму не губили. Ні військову, ні спортивну. На тижні вони продемонстрували саме фізичну форму: віджималися, присідали, качали прес, підтягувалися на турніку і бігали. Нарівні з чоловіками всі нормативи здавали і жінки. Нормативи для національної гвардії наступні: пробігти стометрівку потрібно максимум за 15 секунд, кілометр - три з половиною хвилини, підтягування на турніку зробити не менше 15 разів. Таке з перекурами не здасиш.

Закарпаття

На Закарпатті див вистачає, а тут з'явилось ще одне: в Ужгороді встановили горизонтальний сонячний годинник, виконаний в стилі "Семи чудес Закарпаття". Годинник має форму монети із парою слідів від ніг посередині. Якщо стати в сліди (46 розміру), людина виконує функцію гномона і тінь від сонця, падаючи на той чи інший вказівник, показуватиме годину. Зовсім не складно і весело, до того ж, класна нагода відчути себе гномоном.

На додачу в Ужгороді всіх любителів транспорту закликають пересісти на велосипеди. Із 16 вересня тут розпочинається європейський тиждень мобільності – для містян проводитимуть конкурси, велозаїзди, популяризуватимуть велорух і здоровий спосіб життя. Ужгородцям пропонують провести день без авто і відчути, як воно - просто "крутити педалі". Звісно, крутитимуть ті, в кого вони є, а чи прийдуть всі інші на роботу чи у навчальний заклад на своїх двох – побачимо.

У Мукачеві обурений чолов'яга не стерпів зауважень від муніципальної поліції та почав жбурляти камінням у правоохоронців. Конфлікт почався з того, що працівники муніціпальної поліції зробили зауваження через занадто велику вивіску лотереї. Працівник закладу почав привселюдно стверджувати, що від нього вимагали хабар, а потім розбив скло машини начальника муніціпальної поліції Мукачева. Після чого заліз на драбину і почав показово зривати вивіску та робити селфі на фоні натовпу аби зафіксувати подію. Поліцейські теж все зафіксували. Чиє фіксування переможе у суді - питання риторичне.

Вінниця

Над вінницьким небом був помічений бомбардувальник. З неба гуркотіло, тож містяни перелякались не на жарт. У штабі Військово-повітряних сил Вінницького регіону знизали плечима. Кажуть, навчання. Без гуркоту ніяк.

Тільки звикли до ревіння мотору літака, як з неба на землю покотив град. Кругляки льоду розміром з яйце могли б подіяти як яблуко на Ньютона, навіть гірше, але, певно, всі формули людство винайшло і ніяке прозріння до вінничан не прийшло. І це навіть тішить, бо травми від таких "прозрінь" неминучі.

А ще вінницькому парку культури і відпочинку з'явився ліхтар, який тримає парасольку над людиною і знімає капелюх. От якби таких ліхтарів побільше, то наступного разу буде де ховати голову від граду.

Кропивницький

Ще трохи - і філармонія Кропивницького залишиться без артистів. Культурний заклад і так тримався на ентузіазмі, але терпець в артистів урвався, люди почали масово звільнятись і йти у пошуках кращого життя. До видовищ, як правило, треба хліба. Особливо самим артистамю Керівництво закладу наразі розгублено чухає потилицю: у філармонію терміново потрібно знайти бaянистa, сaксофоністa, клaрнетистa тa скрипaля. А знайти хорошого музиканта на низьку зарплатю - та ще задачка.

Зате Кропивниччину всерйоз почали інтернетизувати. До 2019 року в області планують встановити 54 радіовежі аби охопити Інтернетом навіть невеликі містечка. Якби кожній людині похилого віку ще й смартфон подарували, ще й користуватися ним навчили би, то такій інтернетизації ціни б не було.

Хмельницький

Тернопільські ресторатори, готуючись до фестивалю сала і самогону, виклали Україну із сала. Так майстерно викладати Батьківщину із сала можуть лише патріоти, які знаються на українському "снікерсі".

Позаштатна ситуація в одній з кам'янецьких військових частин. Тиждень у тамтешніх військових минув би тихо і спокійно, якби не величезна повітряна куля, яка несподівано сіла на території військової частини. Одразу позбігались правоохоронці, несподівного гостя оточили. За словами пілота, він не впорався із керуванням і був змушений здійснити аварійну посадку на території військової частини. Що трапилось далі з любителем монгольф'єрів, правоохоронці не деталізували.

У Шепетівці на Хмельниччині бібліотеки самі почали "ходити" до дітей. Точніше, книжки почали розносити дітям бібліотекарі, влаштовуючи такі собі "читальні дворики". Треба ж якось малечі від планшетів та гаджетів "відлипати".

Поки одні діти читали, інші бігали із сірниками і підпалили місцеве авто. Малі бешкетники підкрались до машини, яку хтось безтурботно припаркував на Проспекті Миру, а вже за кілька хвилин в салоні автівки спалахнув вогонь. На відео видно, як діти майстерно впорались із підпалом. Зате буде, що згадати, коли подорослішають.

Полтава

Полтавський боксер Олександр Хижняк має всі шанси здобути славу братів-Кличків, або хоча б одного з них. На тижні ім'я 22-річного хлопця потрапило до національного реєстру рекордів – боксер здобув найбільшу кількість титулів за 330 днів (6 титулів). Зараз Хижняк звикає до популярності і готується до нових звершень.

У Полтаві після сесії міськради журналісти спіймали мера Олександра Мамая і поговорили про наболіле. Втішного мало. На запитання, коли ж почнеться ремонт Кадетського корпусу, який обідраними стінами псує естетику центру міста, Мамай відповів, що не раніше весни 2018 року. До того часу історична будівля може ще більше зіпсуватись, і не відомо, скільки ще пожеж всередині влаштують до весни наступного року безхатьки.

Кубань

У небі над Кубанню пронеслась вогняна куля. Це явище було видно з різних районів Краснодарського краю. Спочатку куля летіла, потім почала повільно падати, а потім взагалі зникла. Що то було? Мабуть, НЛО.

Крим

В окупованому Бахчисараї з грошей, зібраних під час акції "Кримський марафон"(ініціатива створена у відповідь на призначені підконтрольним Кремлю "судом" штрафи свідкам обшуків в Криму, – Ред.), оплатили штраф кримської татарки Зареми Умерової. 300 тисяч рублів дрібними монетами і вагою в 140 кілограмів активісти принесли у відрах. В рамках "Кримського марафону" активістам вдалося зібрати 826 130 рублів тільки по Криму. Крім оплати штрафу Зареми, ця сума піде на погашення штрафів Наріману Мемедемінову (200 тисяч рублів), Серверу Караметову (10 тисяч), Ярікулу Давлатову (10 тисяч), Володимиру Балуху (10 тисяч) та Осману і Емілю Біляловим (150 тисяч).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme